Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2-3 óránál több állás után,...

2-3 óránál több állás után, nehezen indul az autó, mi lehet az oka? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Adott egy 2003-as 2.6 v6 benzines omega, ami nehezen akar indulni pár óra várakozás után de főként hosszabb (akár fél nap, egy nap)várakozás után. Következő történik: gyújtás ráad, várok pár mp-et, majd hosszasan indítózok, és semmi. Újra rá a gyújtás, 1-2 mp, majd megint indítózás, aztán 1x 1x felmegy 400-as fordulat környékére, de nem indul be csak "nyöszög" egy párat. Ezt a procedúrát 2x-3x de ritkán még akár 4x-5x is eljátszom mire beindul. Ha a gyújtás ráadása után, szinte azonnal ráindítok, akkor egyből beindul, viszont utána rángat egy pár másodpercig, ha sebességbe rakom. Egyébként szépen jár, jól húz az autó, nem rángat, nem dadog. valós 170000km van benne, megkímélt állapotban. Ezek lettek cserélve idáig: gyújtógyertyák, gyújtótrafó,üzemanyagszűrő, légtömegmérő. A problémán egyik se segített. Van esetleg valakinek ötlete, hogy mit érdemes csinálni, mi lehet a gond, esetleg járt már valaki így? A válaszokat köszönöm előre is!

2016. ápr. 11. 10:24
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:
71%
Én megnézném az üzemanyagcsövet pár óra után, lehet hogy visszaejti a benzint.
2016. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Beznzinpumpát hallod működni?

Engem még nagyon régen megszivatott egy Auidi80-as. Hasonló tüneteket produkált.

Kicserélték a benzinpumpát(80 ezer..), aztán a vezetékét(15 ezer), majd végül a reléjét(azt már ingyen). Akkor lett jó. Ez 99-ben volt..

2016. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
71%
Automata dúsító?
2016. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a tippeket, tanácsokat!


Benzinpumpát lehet hallani működni, elvileg a nyomás is ki lett mérve de ebben nem vagyok biztos, pontosabban abban nem vagyok biztos, hogy akkor mértek rá amikor nehezen indult.


Nem tudom mi az az automata adagoló.

2016. ápr. 11. 19:54
 5/7 A kérdező kommentje:
*Bocsánat, automata dúsító.
2016. ápr. 11. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Indításnál, lénygében régen a szivató szolgálta azt a élt. :)
2016. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Így van, falusi nevén szívató. Indításnál dúsítja a keveréket és a motor melegedését követve kapcsol le. Ha működik.
2016. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!