Az mitől van, hogy egy 2000-res Fiat Punto ajtaja nagyobbat puffanik becsukásnál, mint egy 2006-os Swifté?
Az ajtópuffanás - nem is hinnéd - nagyon komoly dolog az autóiparban a minőségérzet megalkotásakor. Sokat dolgoznak rajta a mérnökök, hogy az ajtó megfelelő, kellemes hanghatással záródjon.
Az "ezmá' igen, ebbe' van anyag rendesen" puffanáshoz az kell, hogy az ajtó zárásakor a jókora borítólemez ne tudjon beremegni, mert akkor csúnyán kong az egész, mint a kocka Wartburg ajtajainál. A merev ajtószerkezet mindenképpen jót tesz ebből a szempontból (is), de nem oldja meg teljesen a problémát. Az igazán jó megoldást a lemez hangcsillapítása jelenti: ha a belső oldalra megfelelő mennyiségű és minőségű csillapítóanyagot visznek fel, a lemez "nehéz" lesz, nem tud remegni, nem visszhangzik az ajtó csukáskor. Sokat jelent még a belső kárpitozás mennyisége és rögzítése is: ha az ajtó becsapásakor ez is éktelen zörgésbe kezd, csak rontja a helyzetet. Ott van még az ablaküveg, mint zajforrás: ezzel csak akkor van gond, ha lóg a sínben.
Vagyis a különbség nagyjából ennyi: több és/vagy jobb csillapítóanyag az ajtó lemezén, jobban rögzített, a hangot jobban elnyelő kárpitanyag. Ettől lehet, hogy a Punto vagy bármelyik prémiumautó ajtaja szebben csukódik, mint a Swifté. De mivel a Swift ajtaja a célnak így is tökéletesen megfelel (nyitható, csukható, magától nem nyílik ki), ezért ezzel nem vesződtek túl sokat, hogy ne dobja meg az árat.
csak szólok, hogy nekem 2005-ös szivtem van, és nem puffanik az ajtaja...halk, mint a macska lépte.. 1.5-ös kétajtós automata GS ..az egyik ajtó borítását le kellett venni, hát mit mondjak, volt benne anyag rendesen...
ezért nem kong, pedig szwift.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!