Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen motorosok tényleg...

Az ilyen motorosok tényleg elmernének menekülni a rendőr elől?

Figyelt kérdés

Budapesten taxiban ültem, beszélgettünk a sofőrrel, elénk bejött egy sportmotor.

A lámpa piros volt, a motoros leszállt a motorról, levette a hátizsákját, lepattintotta a rendszámát, betette a táskába, aztán amikor zöldre váltott a lámpa, olyan hanggal, és lendülettel ment, húzta neki mint az állat.

Másodpercek múlva már nyoma sem volt, de ilyet még sosem láttam.

Azt gyakran látom,hogy motorosok a hátizsákjukra teszik a rendszámot, és onnét lóg, de ez azért igencsak bátor.

Én mondjuk csak robogóval szoktam járni, és amerre nem tud jönni a rendőrautó simán eltudnék menekülni ha kéne, de biztos,hogy nem mernék.

Ugyan így nagy motorral sem, ha levillog félreállok, nem tetézem a bajt.

Én nehezen hiszem el,hogy van aki elmenekülne, de ezek szerint az ilyen képes rá?Mert gondolom a rendszám levétele nem olcsó mulatság...meg biztos nem véletlen vette le.


Nem is úgy értem a menekülsét, hogy tudna e...mert tudni én is tudnék, a kérdés,hogy ennyire gátlástalan emberek vannak?

(persze most ne bűnözőkre gondoljunk, meg olyanra aki 6 kg kokaint rejteget az ülés alatt, hanem aki csak a büntetést akarja elkerülni, az képes rá?)


2016. ápr. 6. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Vannak. Magyarországon a morál, az erkölcs valahol a béka segge alatt van. Sokan csak brahiból, kivagyiskodásból csinálják, mert megtehetik. Aztán ha a pótos IFÁ-val kikanyarodok elé, amikor 240-nel tűnik fel a kanyarban 70-es tábla mellett, akkor még neki áll feljebb. Vagy meghal. Nem tudom, melyik a jobbik eset.
2016. ápr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nyilvánvalóan az élet más területén is magabiztos, és fix hogy nem meggondolatlanságból veszi le valaki a rendszámot, vannak olyanok akiket vissza tart az hogy megállíthatja egy rendőr vagy olyan helyen halad ahol mérni fognak, de az ilyen törvénytisztelő emberek nem is fognak soha a szabályok ellen véteni.


Egy jól karbantartott gyorsasági hátsó keréken közel 185-190Le-re is képes, a nyomaték pedig olyan hogy centiméteres gázadásra is úgy tol előre magával a gép hogy sokan nem is tudják elképzelni, mert ez tapasztalni kell.


Városban retorzió nélkül lehet rövidebb távon rendszám nélkül cirkálni, persze nem postás motorral. Autópálya kezdeti szakaszain, illetve pihenő helyeken szoktam látni nagyobb teljesítményű audikat a rendőrség részéről, de nem veszem biztosra hogy megtudnának fogni 1000-res motort.

2016. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Szánalmasnak tartom ezeket a barmokat! Mindig ezek miatt a f..... miatt alakul ki rólunk negatív kép, pedig a motorosok döntő többsége szerelemből motorozik és vagánykodásból.
2016. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7 éve motorozom, több száz másik motorossal gurultam már együtt, de még csak hasonlót sem láttam soha, de még csak nem is hallottam ilyesmit senkitől. Ne haragudj, de az egész kérdésednek eléggé kamu szaga van.
2016. ápr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, tehát amiről nem hallottál/nem láttál az nem is létezik.Vajon hány nem létező ország van felrajzolva a térképre?

Szerintem ebben semmi hihetetlen nincs, én sem láttam még idáig ilyet, most már igen.

2016. ápr. 6. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezért mennek annyival sokan motorral.
2016. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég durva hogy egy az egyben levette a rendszámot. De őszinte leszek, én példáu simán fel szoktam hajtani, és nem lehet leolvasni. És igen, egy szempillantás alatt el tudnék úgy menekülni, hogy soha nem érnek utól. De nem csináltam még soha ilyet, nem is fogok, én igazából csak a traffi miatt hajtom fel, de az is legtöbbször szemből mér, tehát nem sokat tudnak tenni ellenünk.
2016. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Kelet-Európában vagyunk, ha még nem tűnt fel. Itt senki nem szereti vállalni a felelősséget azért, amit elkövet.
2016. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaja, bezzeg a Nyugat.
2016. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csórikám vett volna egy automata rendszám tábla felhajtót. :D


Viccet félretéve, semmi értelme ezeknek a mutatványoknak.

Amíg nincs baj, addig csinálja az ember az ökörködést, aztán utána kétes a helyzet.

Valaki ha szeret motorozni akkor gondoljon arra, hogy 5-10 év múlva is rá akar ülni még.


1000-es gyorsaságit ezek a rendőrautók nem tudják elfogni. Talán TT az elfogó, de 350-400 ló kevés...

2016. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!