Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki motorcsere?

Tike94 kérdése:

Suzuki motorcsere?

Figyelt kérdés
Van egy ezres kis suzukim és motorcserén töröm a fejem. Hivatalosan belerakható az 1.3-al sima vagy esetleg a Gti motor? Ha igen mi a menete? Köszönöm a válaszokat előre is.

2016. ápr. 4. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Mivel típus azonos motort szeretnél bele rakni és ráadásul eleve gyártották is ilyen motorral, így "egyszerű".

Az új motorrol kell egy adásvételi, ez NAGYON fontos!

Nemzeti Közlekedési Hatóságban megvizsgálják, hogy tényleg típusazonos motor van-e beépítve, és kiadják a műszaki adatlapot. Pontosan nem emlékszek, de 2-4eFt körül van.

Irány az ocsmányiroda, kell tehát a műszaki adatlap, törzskönyv, forgalmi, kötelezőt igazolni, személyi igazolvány és a beépített motor tulajdonjogát igazolni. Kapsz új forgalmit és törzskönyvet 6000 +6000Ft-ért.

Ha jól gondolom erősebb motor esetén ki kell majd fizetni a gépjárműadó különbözetet, de ebben nem vagyok biztos.

Kb. ennyi a dolog. Annyit hallottam még, hogy az ocsmányirodába baromira nem tudják mi ilyenkor a teendő és még az élő fába is belekötnek, de ez a hivatalos menet.

2016. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Igen,de csak a közlekedési hatóság, NKH engedélyével.Ráadásul ehez másik motorvezérlő egység GTI,vezetékelés és váltó is dukál.Ha ez megvan, a bürokrácián is átvergődtél,jön a forgalmi,törzskönyv ,zöldkártya és matricája.Nem lesz séta galopp.Jó kis pénz temető lesz belőle.
2016. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találtam gti suzikit így nincs más megoldás :) Ezt kilakatoltam majdnem teljesen ezért nem is szertném eladni. Az autót nem kell újra leműszakaztatni? Köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 4. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Műszaki csak a legkönynebb része lenne.
2016. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!