Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel fog többet fogyaszta...

Mennyivel fog többet fogyasztani a kocsim?

Figyelt kérdés

A gyári mérettől 1 számmal nagyobb felnit raktam alá. A gumi pedig 195/50-R15. Benzines VW POLO.

Köszi!


2016. ápr. 1. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
De ügyes vagy. És addig milyen volt rajta? GUMI!!!
2016. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Semennyi, gyakorlatilag érzékelhetetlen. Nekem a nyári gumi 15" a téli 14", de állítom, hogy decire ugyanannyi a fogyasztás.
2016. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1#: A gyári mérete 185/60-R14 volt a guminak.
2016. ápr. 1. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem befolyásol szerintem semmit ez a méret eltérés.
2016. ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semennyivel.

Nekem 15" a téli, 17" a nyári (mondjuk az én autómhoz mindkét méret ajánlott gyárilag mindkét szett felni is gyári) és szintén decire ugyan annyi a fogyasztásom.

2016. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A két kerék átmérője között 1,6 mm a különbség, nem fogsz észrevenni semmit.

Nagyobb eltérést már észrevenni (2-3%), ha nagyobb a kerékátmérő akkor látszólag többet fogyaszt, mert ugyanakkora távolságon kevesebbet számol a kilométerszámláló, valóságban viszont kevesebbet, mert kevesebbet forog a motor. De ezek is csak százalékos eltérések, egy szembeszél vagy egy kicsit kevesebb keréknyomás több eltérést okoz.

2016. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár deci.
2016. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!