Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire reális, hogy 52000km-...

Mennyire reális, hogy 52000km-es féktárcsámat cserélni, vagy legalábbis fel kell szabályoztatni?

Figyelt kérdés
Rugdalja a lábamat a fékpedál fékezésnél,tehát egyenetlen a felülete.Továbbá a szilent csere is lesz,szintén 52000km után.Nem korai ez az elhasználódás?
2016. márc. 31. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Típusa válogatja, meg vannak olyan gagyi utángyártott féktárcsák, hogy egy pocsolya után képes eldeformálódni.

Azoknál még a gyári se egy túl jó konstrukció.

2016. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Túlhevítetted a féket akár be is hullámosodhatott, viszont erősen használatfüggő. Akár el is kophatott a tárcsa ennyi idő alatt ha intenzívebben van használva. Szilent csere is lehet reális a csodás magyar utakon
2016. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Közepesen rossz minőségű utakon használom és óvatos vezető vagyok,18 éve vezetek.Tehát nem fékezgetek sokat,hagyom kigurulni az autót stb.Gyári féktárcsákról van szó.Nagyon meglepett,hogy már cserélni kell :)Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 31. 09:58
 4/10 Tomcatters ***** válasza:
69%
Hat az elég hamar van, en a gyari fektarcsákat 130 ezer körul cseréltem ..az elsőket, a hátsók még gyáriak 144 ezer körül van most az autóban :)
2016. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor az valami jófajta autó lehet :)Az enyém seat ibiza 1.4 16v benzines.Nem nagy durranás :)
2016. márc. 31. 10:24
 6/10 Tomcatters ***** válasza:

7. Generacios honda accord 2.0 16v benzin 12 éves (én is ugy csinálom ah irtad... hagyom kigurulni...stb viszont a fekbeteteket már 30 ezer korul csereltettem először utanna 60 ... 90

Azokat szepen megeszi 30 ezresével.. mar a 4. Szett van benne es mar ezis majdnem félig lekopott..

2016. márc. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem az autód gagyi, hanem a beszállító által gyártott féktárcsa..

Az én autómon harmincezer után cserélni kellett a gyári tárcsákat-betéteket, majd egy kis boltban a legolcsóbb tárcsát-betétet vettem meg..


azóta hetvenezret ment, a tárcsa gyönyörű, és a betétekből is van még...


szóval nem az autót kell szidni, sőt, a sofőr vezetési stílusa sem oszt, szoroz...


a lekiismeretes beszállító a lényeges.

2016. márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen reális, valószínűleg az átlagosnál nagyobb a fék igénybevétele nálad (sok városi km), illetve az autód esetében.
2016. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom mennyi lehet egy átlagos minőségű féktárcsa élettartama kíméletes használat mellett.Még soha nem cseréltettem féktárcsát a korábbi autóimon,de minden más fékalkatrészt igen!
2016. márc. 31. 13:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Autótól ois függ, de 60-140 ezer km tipustol függöen egy siam szeméylautónál.
2016. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!