Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Alfa Romeo GT?

Első autónak Alfa Romeo GT?

Figyelt kérdés
Érdemes venni első autónak egy GT-t? Őszintén örülten tetszik ez az autó. Van rá körülbelül 1.5 millióm 25 éves vagyok dolgozom és hülye gyereknek sem tartom magam illetve olyannak sem aki szanaszét hajtana egy autót csak mert megszerezte a jogsit viszont keresztapukám nagyon erősködik hogy BMW-t vegyek, de valamiért nem igazán érzem azt hogy nekem egy hátsó kerekes kellene elsőre(tudom hogy a GT nem az). Ugyan akkor ez a GT valami álom szép olvastam hogy gondoskodni kell róla meg hogy "szeretgetni" ami nekem szinte maga az álom. Tehát mit gondoltok bele merjek vágni? Egyedül picit a lóerőktől félek hiszen első autó mégiscsak és 150 lóerő környékén találom ezeket az autókat a BMW-ből viszont találtam 120 lóerő környékén is. Kérem azokat akik csak azt tudják leírni hogy milyen hülye vagyok hogy ezt megmertem kérdezni inkább ne írjanak :)

2016. márc. 30. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

Szép kis autó az tuti...


De ha van rá 1.5 milliód akkor ha megveszed akkor a következő 2-3 évben másik 1.5 milliót fogod rákölteni

Az alfák a legszervízigényesebb autok.

Főleg idősebb sokat futottat csak mazoistáknak és sok felesleges pénzel rendelkezőknek ajánlott.

Ha már feltétlen az alfa meg a BMw között vacilálsz akkor inkább bmw, de ezek nem egy olcsón fentartható autók ám.

Vagyis ilyet csak akkor vegyél ha nem gond ha a szerelő közli veled a 200 ezres javítási árajánlatot.

2016. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Boldog lennék ha az első szervizt megúsznám 100e-ből és hogy ha nagy a baj és mondjuk az első fél évben havi 50e-t rá kell költeni akkor rendben van itt azt értem hogy rendbe rakni stb. nincs nagy rutinom az ilyenben szóval lehet nagy hülyeséget mondtam most :). A lóerőkről mit gondolsz ?
2016. márc. 30. 17:38
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

A lóerő a kocsi súlyának ismeretében értékelhető érdemben.

Vagyis nem mindegy hogy van egy 1400 kg mos 150 lóerős autod vagy van egy 1050 kilos 140 lóerős autod

És akkor még a nyomatékot is számításba kell venni

De egyébként első autonak, főleg ha nagyon fiatal vagy nem tanácsos nagyon erős hátsokerék meghajtású autot venni, mert ha elszalad veled a ló akkor nem tudod uralni az autót és a fák között, vagy egy kamion hütörácsára paszirozodva találhatod magad.


Én inkább valami japánt vennék első autónak

Esetleg egy régebbi 3 mas BMW-t nem a legnagyobb motorral ha már mindenképp arra vágysz.

2016. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem vágyom a BMW-re ne érts félre csak keresztapukám nagyon erőlteti mert kB 30 éve ezzel jár :) A GT lenne az álom és ha nem a GT akkor veszek egy BMW-t 116 lóerővel. Csak valahogy van bennem egyfajta félsz hogy hátsó kerekes :)
2016. márc. 30. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez csak saját vélemény, de venne a halál BMW-t. Bár én elfogult vagyok, mert élek-halok az Alfákért, bár én inkább 159 párti vagyok.

Annyi igaz, hogy az Alfák nem a legmegbízhatóbb autók, de nem is úgy kell elképzelni, hogy minden héten a szervizbe kell cipelni. Nem kell megvárni, amíg elromlik, és akkor nem lesz vele semmi gond, ugyanolyan megbízható autót kapsz, mintha másik márkát vennél. Sűrűbben kell olajat cserélni, és csak Seleniat, a vezérlésmódosítót sem árt időközönként cserélni, a vezérlést is korábban kell, mint az előírt. Ha ezeket betartod, nem lesz semmi gondja, ha a motor nézzük. A futómű minden Alfa gyenge pontja, hamar tönkre tudnak menni a lengőkarok, viszont cserébe olyan vezetési élményt adnak, amit más márkától sosem fogsz megkapni, legyen az német, vagy japán.

Arra is figyelni kell, hogy hiába van lóerő, általában minden típus nehéz, ezért nem kell nagy száguldozást várni. A fogyasztása magas más autókhoz képest, bírni kell anyagilag.

A másik szempont, amiért érdemes Alfát venni, az a közösség. Ha jön veled szembe egy Alfa, 95%-ban villogni fog és köszönni, mert márkatársak vagytok. Évente van országos találkozó, de a nagyvárosokban sok klub és csoport van, akik szinte havonta találkoznak, vagy épp közös programokat szerveznek. Ha lerobbansz valahol útközben, egy Alfás biztosan segíteni fog neked. Ha este megállsz a parkolóban, reggelre lehet már minden oldalról 1-1 márkatárs fog állni, hiába a sok üres hely. Az Alfa egy életstílus, szeretned kell és imádnod, mert ha nem, akkor csak azt fogod látni, hogy már megint pénzt kell kidobni az autóra.

Ezt jelenti Alfásnak lenni, azt már neked kell eldöntened, hogy hagyod-e, hogy magával ragadjon az érzés.

2016. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez is hülye kérdés de ha ki kellene számolni az éves költséget az autóra az mennyi lenne ?
2016. márc. 30. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Ezt nem tudod kiszámolni. A kötelező, baleseti adó és a teljesítményadót ki tudod kalkulátorral. Ezen kívül ha nagyjából tudod, mennyit fogsz havonta menni, akkor a benzint is. Évente olajcsere szűrőkkel, az is egy fix összeg. Megvásárlás után vezérlés csere, az is egy fix összeg. Ezen kívül minden az autón múlik már.
2016. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És mit gondolsz arról hogy első autónak illetve 150 lóerő? Bár elég nehéz az autó
2016. márc. 30. 23:11
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Szépség relativ, kinek mi tetszik. De ha van másfél misid annyiért ne vegyél autót, inkább elgyen kéznél kettő, akkor már meg elhet venni nyugodtan a másfél misiért.
2016. márc. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanúgy meg kell szokni majd, mint minden autót. A 150 lóerőt nem úgy kell elképzelni, hogy majd legyorsulsz mindenkit, mert egyáltalán nem. Mondjuk a GT még mindig sportosabb, mint egy 159, aminél az 1.9-es motor is kevés.

A motorválasztásnál kell figyelni, mert ha jól tudom, az 1.8-as még Twin Spark motor, a 2.0 pedig már JTS. Az 1.9 dízel M-Jet, ami elég tartós típus, ritkán van gond vele.

2016. márc. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!