Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpárnál a levegő-olaj...

Motorkerékpárnál a levegő-olaj hűtés mit jelent?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a suzuki gsx750f(katana) motorja levegő-olaj hűtésű. Képen láttam, hogy a hengeren, hengferfejen, szelepfedelen vannak hűtőbordák amiken menet közben átáramlik a levegő és átveszi a hőt...de konkrétan az olaj is hűt ?.Tehát a csapágyak,vezérműtg,himbák,váltó...stb.kenésén kívűl magát a hengert is hűti ?

Egy képen láttam egy olajhűtő radiátort is....de konkrét működést nem találtam sehol, pedig kiváncsi vagyok rá nagyon.... :)

Aki ismeri a működését, segítsen megérteni ! Előre is köszönöm szépen ! Széles utat !!!



#motor #motorblokk #hűtés #motorkerékpár #levegő-olaj hűtés #suzuki gsxf750 #suzuki gsx 750f #motorkerékpár hűtés
2016. márc. 29. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Pedig a kérdésedben már a választ is megadtad. A henger léghűtéses - ezért vannak a hűtőbordák - és plusz még a kenőolajat is hűtik, ezzel segítik a léghűtést.
2016. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig nem bonyolult, lényegében mint a vizhűtés csak itt oalj a hűtőközeg, meg ugye egyúttal a kenést s végzi.
2016. márc. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint az olaj is átveszi a henger hőjének egy részét.
2016. márc. 30. 05:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is kicsit.


Nagyobb motoroknál, pl mozdonyokban a dugattyú belsejére küldik direktbe az olajat, ez is hatalmas hűtést jelent.

2016. márc. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

"..olajhűtő radiátor...konkrét működést nem találtam sehol.."

Mire gondoltál?

Az olaj elvégzi a kívánt alkatrészek kenését,és egyúttal átveszi azok hőmérsékletét is. Miután áthaladt a kenés igénylő részeken, egy csövön át bejut a radiátor kapilláris csöveibe, ahol a menetszéltől lehűl, majd visszajut a tartályba. Így az olaj -egy zárt rendszerben- egyszerre ken és hűt.

Külön leírást sehol nem fogsz találni, mert ezen kívül nem sok mindent lehet róla elmondani.

2016. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!