Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat vegyek?

Milyen motorolajat vegyek?

Figyelt kérdés

Opel Astra G 1.4(1998)ről van szó.Mikor megvettem MOL Dynamic 5w40 volt benne és szép csendes volt.Most pedig Mobile 1 5w40es került bele.Hangosabb lett a motor amit nem értek, hogy miért.Hidegen olyan hangja van mint ha víz lenne csak a motorba.Most akkor milyen olajat tegyek bele,mert zavar hogy hangosabb lett.Olaj és levegőszűrő is cserélve lett.CASTROL MAGNATEC 5W40 C3ra gondoltam, mert ha minden igaz megfelel és még Opel dexos minősítést is kapott.De ez is 5w40es és nem akarom, hogy hangos/híg maradjon.

Előre is köszönom


2016. márc. 28. 22:17
 1/5 szántóvető ***** válasza:
35%
ott voltál mikor olajat cseréltek?ha jól tudom opelbe a gyári olaj GM,vegyél bele ilyet.
2016. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
A magyar országon forgalmazott olajok 60%-át hamisítják.A CASTROL ,és minden neves olaj ide tartozik.5w-30,5w-40,0w30 mind jó L teljesítmény szinttől utcai autóba.SZtem valami gagyit nyelt be a verda.A MOBIL olajok is kiváló termékek.Csak ellenőrzött forgalmazóktól és ne a piacon vegyél Mari nénitől.Ha a jóskapista ajánlja olcsón az is gyanús legyen ,ne vedd meg.
2016. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Javítok:A Magyarországon forgalomba hozott olajok 60%-a hamisítva kerül forgalomba.
2016. márc. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10w 40 , nincs már hideg.


Nem 6%-ot akartál írni?:D

2016. márc. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem 6%.Keresö:motorolaj hamisítás.A hideg a motor szemszögéből hideg és meleg,nem pedig, hogy te fázol ,vagy nem.Az üzemi hö fok alatt hideg,de, ha elérte ,akkor sem rögtön meleg.Az lenne az ideális ha hidegen is 10,meg melegen is 10 cgs az érték,minek a hideg motornál ,a te szemszögedből nézve még rontani,sűríteni.
2016. márc. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!