Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezres Swiftre fel lehet tenni...

Ezres Swiftre fel lehet tenni 15-ös alukat?

Figyelt kérdés

Eddig gyári kerekek voltak rajta, de apámnak lenne 4 db 15-ös felnije 195-ös gumival, azt mondta odaadja, mert csak komolytalan cigányok akarták megvenni tőle, és elege lett.

De nem vagyok benne biztos,hogy befér a Swift alá, de nem is ez a fontosabb, sokkal inkább aggaszt,hogy mennyire gyilkolná a motort?Mert így sem egy erőgép, gondolom a fogyasztást is megdobná, de nem szeretnék kínlódni.Nagyon szép aluk, 100 ezret érnek az agy és a lyukosztás megfelelő, sajnálnám ha nem tudnám feltenni.

Tapasztalatok,vélemények?


2016. márc. 21. 21:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy az előző tulaj már megbütykölte az íveket, tehát nem gyári hátul, nagyobb kerék fér be mint az átlag Swift alá, csak lehet ezek ide is sokak lennének.
2016. márc. 21. 21:22
 2/10 Tomcatters ***** válasza:
100%
Sztem fel megy rá,de a váltóméretet be kell tartani ... gyári kerekek mekkorák pontosan?
2016. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akár fel is mehetne de a hozzávaló gumival, aminek az oldalmagassága jóval kisebb (jó peres), hogy az így kapott kerék külső átmérője akkora legyen mint a gyárié.
2016. márc. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A gyári R13, de ennél többet most hirtelen nem tudok, ráguglizni meg lusta vagyok.

A gumik nem magasak, inkább szélesek 195/50 ha jól emlékszem, tehát a széltében való beférésben kételkedem.

De akkor a motort nem nyúzná meg ez a kerék, elmegy vele a kocsi?

2016. márc. 21. 21:30
 5/10 Tomcatters ***** válasza:
100%
Rakerestem neked... gyári méret 155/70 R13 akkor 195/45 R15 szoval 15" felnire 45 gumi kellene ami elég peres .. motrot nem nyirja ki hiszen a gyari 13" acélfelni is nehezebb mint egy 100 e ft os 15" alufelni, ,viszont a 45 gumi előbb kinyirja a futóművet valamivel :)
2016. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]



81-es kommentet ajánlom, pedig itt 1,3-asra raktak fel... Ott egy litert fogyasztásbban meg érezhetően rosszabbul megy. Akkor lenne értelme?

2016. márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megnő a tapadásitapadási, gyengül, többet fogyaszt, hamarabb lesz hengerfejes. 195-ös gumit az 1.3 alá sem tennèk.
2016. márc. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egy szezont jártam egy ezressel 185/50 gumikon, elég is volt, vissza került rá a gyári alufelni.
2016. márc. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Annyiban helyesbíteném az előttem szólók nyilatkozatait, hogy a fogyasztás ez esetben a szélesebb abroncsok okozta nagyobb gördülési ellenállásból kifolyólag keletkezik.

Én (szintén Swift tulajként) csak azért nem ajánlanám az általad említett szettet, mert még a gyári 13"-os felniken is elég alacsony az abroncsok falmagassága (persze ez esetben még van lehetőség magasabb falú gumikat fölszerelni), amit a nagyobb felnik lévén kompenzálandó még kisebbre kell cserélni, hogy ne reszelje le a kerékjárati íveket, így egy véletlen padkázásnál, vagy pocsolya alatt meghúzódó kátyúnál sérülhet az abroncs, vagy akár a felni is.

Persze azt is hozzátenném, hogy én mindig csak 13 colos felniket használtam a gyári futófelületű (tehát 155 milliméter széles) abroncsokkal, így a tapasztalati része a dolognak erősen hiányos.

A Swift nem egy HONDA Civic, és ezt sokan nem tudják elfogadni. :(

2016. márc. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mintha a sok sufnituningos kuvik mind a komolyabb motorral szerelt darabok közül kerülne ki....
2016. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!