Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dugattyú beolvasztás?

Dugattyú beolvasztás?

Figyelt kérdés
Adott egy opel astra 1.7 cdti hibás dugattyú milyen előnyöm származik abból, ha egy másik kisebb dugattyút öntetnék belőle?
2016. márc. 19. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmi.


Szerintem.

2016. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tothp ***** válasza:

mondjuk nagyon költséges lenne..

Mit is szeretnél?

Van törött dugód, amit beolvasztana valahol valaki,és újraöntene?

ez a valaki ezzel foglalkozik? van megfelelő kohója, öntőformája?

Az öntészeti veszteségek(szennyeződés, oxidáció) miatt elég szűken jönne ki az anyagból.

ha igen, még mindíg ott a forgácsolás. újabb veszteség újabb költség.

2016. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vicces gyerek vagy.... abból a jelképes összegből, amennyibe neked ez a dugattyú öntetés kerülne (miért kell kisebb, ezen már inkább nem is gondolkodom), nyugodtan vehetnél új luxusautót, amelyikben passzosak a dugattyúk.
2016. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Látom nem érteni.

Namármost mivel ez ugye dízel üzemű autó úgy gondoltam hogy akkor ez biztos eléggé szívós anyagból van. Ja és nem ugyanabba a motorba gondoltam újraönteni azért ennyire hülyének ne nézzetek. Hanem egy motorkerékpárba esetleg. max 250ccm ig.

2016. márc. 19. 21:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha ez pedig hülyeség akkor kövezzetek meg legyetek szívesek ha esetleg nem tudtam, hogy marhaság.
2016. márc. 19. 22:04
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
A két mondatos kérdésedből egyenesen következik a négyes hozzászólásban felvázolt variálás.
2016. márc. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De annak egyértelműnek kellett lennie, hogy NEM ugyanabba a motorba szeretném vagy nem?
2016. márc. 19. 22:08
 8/9 tothp ***** válasza:
85%

egy szó mint száz. Aki alapból dugattyúkat gyárt annak megvannak a megfelelő szerszámai, technológiai eljárásai, járatos alapanyagai. Ha te odaállítasz egy darab akármilyen szívós anyaggal, nem fog tudni vele mit kezdeni. Az aluminiumnak kismillió ötvözete van, amik százféleképp viselkednek a kohósitás közben. ezt tetézi még a használt alapanyag egyéb szennyeződése(esetleg szerkezeti módosulása, bár ezt elvileg olvasztáskor elfelejthetjük) plusz ahogy írtam, az olvadt alu erősen oxidálódik. komoly mennyiség vész el csak emiatt.Az újraöntött anyag biztosan más mechanikai tulajdonságú lesz, mint a kiinduló dugattyú pont az ismeretlen és sokféle ötvöző viselkedése miatt.

szóval ha találsz is egy erre specializált céget, az a minimum, hogy elküldenek.

2016. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább egy elpre legyártott dugo mintsem régiből olvasztani.
2016. márc. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!