Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány évente vagy km megtétele...

Hány évente vagy km megtétele után esedékes a hűtővíz cseréje? (nem csak sima időnkénti utántöltögetés. )

Figyelt kérdés
Citroen Xsara 1.6 sx típusú autóról van szó. Elvileg a vezérlés csere 120 000 km megtétele után vagy 10 év elteltével esedékes. Tudtommal ilyenkor hűtőrendszer "felújítást" is szoktak/érdemes cserélni (vízpumpa, termosztát, fagyálló stb..) Sok helyen viszont azt olvastam hogy a fagyállót is érdemes legkésőbb 4-5 évente lecserélni még akkor is ha ez alatt az idő alatt sem időben sem pedig kmben nem jön el a vezérlés cseréjének ideje. Már kb 5 éve nem volt nekem cserélve de egyelőre semmi rendellenest nem tapasztaltam, nem forrt fel vagy ilyesmi..
2016. márc. 15. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, sőt inkább 2-3 évente javasolják a fagyállócserét.

Bár ez is egy kicsit tul van már lihegve.

Főleg, hogy a mai autókból csak a hűtőfolyadék kb felét lehet kicsalogatni.

Tehát a régi fele benntmarad és ahhoz öntesz ujat.

Fellforni nem is fog tőle, a motorblokk belső korrozióvédelme miatt cseréli ujra a fagyállót.

Kicsit olyan dolog amiben hinni kell. Régen nem cserélték a fagyállót sosem csak ha elszakadt egy vízcső és elfolyt, akkor kapott ujat.

2016. márc. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

még soha nem cseréltem sem hűtőfolyadékot, sem fékfolyadékot, pedig már volt néhány (új)autóm...a mostani 11 éves, és még ugyanolyan tiszta a hűtővíz, és a fékfolyadék szintje is alig csökkent, minden műszakin pik-pak megfelelt..


Bármilyen furcsa, de nem reklámozzák, hogy az autók hülyebiztosra vannak tervezve, gyártva, feltöltve. Vannak komplett országok, ahol az emberek leélik úgy az életüket, hogy nem láttak motorházat felnyitva..nem érdekli őket...és az ország vígan autózik..


tehát nem csökken a fagyálló minősége, sem a fékfolyadék minősége addig, amíg valami külső rendellenes hatás nem éri..


a gyári könyv kétévenkénti ellenőrzést, esetleg cserét javasol...cseréről szó sincs.


Igaz, én csak japán kocsikkal járok.

2016. márc. 16. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Mezei" fagyálló esetén 2 év az (erősen) ajánlott, de vannak drágább un. longlife fagyállók azoknál 5 év, de még akkor sem biztos hogy rossz már.

Nem is fogsz semmi különöset tapasztalni eleinte ha "romlott fagyállóval" jársz. De közben szépen csendben működik a galvánelem a hűtőrendszerben tehát bizonyos anyagok fogynak (alumínium) és finom szemcsék formájában lerakódásokat képeznek a rendszerben. Ezt a rendszer egy darabig tolerálja, mert úgy van méretezve, de ha szerencséd van akkor először azt tapasztalod hogy melegszik a motor és/vagy nincsen megfelelő fűtés. Ha nincs szerencséd, akkor a hűtő vagy a fűtőradiátor kilyukadásával szembesülsz.

Egy igen hasznos olvasmány:

[link]

2016. márc. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 joco5582 ***** válasza:

Én is inkább az 5-6 évenkénti cserére szavazok. Mert oké hogy a benzinkúton megmérték, de mi van ha már akkor is határon volt a dolog. A másik meg, az hogy kimarhatja a hűtőt.

Nekem 12000Ft nem éri meg a kockázatot. A sajátomba ennyibe került most tavasszal. 6 évente ennyi belefér. Ennyi erővel lehetne az olajcserén is lovagolni - folyik, ken az is :), mégis mindenki évente cseréli

2016. márc. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 év
2016. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem találom a szervizkönyvem konkrétan.

Valaki megírná légyszi, hogy pontosan milyen hűzővíz kell a fent említett autóba - milyen színű, hány liter, keverési arány esetleg. Nagyon köszönöm előre is)

2016. márc. 20. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Autos vagy olajboltban vedd meg ott tudni fogják milyen kell bele.
2016. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!