Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni 500 000 Ft-ig használtan?

Figyelt kérdés
Autóvásárlásnál mikre érdemes vigyázni? Használtan ennyiért vennék olyat, aminek kicsi a fogyasztása, alacsony költségek, könnyen kapni hozzá alkatrészt és megbízható. Ennyiért nem számolok arra, hogy nagyon komoly, de azért 5-6 évig használnám még. Ennyiért mit érdemes? Opel Corsa, Volkswagen Golf III, vagy Ford Fiesta amit kerestem eddig, ezeket megbízhatónak tartom, főleg az Opelt, mert sok van belőle és sokan mondják, hogy strapabíró. Szerintetek?

2016. márc. 14. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:

F astrából már 3-400 között is nagyon jókat találsz.

Sokféle utánygyártot / bontott alkatrészek. Olcsó fenntartás.

Leginkább ezt ajánlanám.

2016. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift
2016. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 JulesTS ***** válasza:
Mitsubishi Carisma 1.6 is megfelel az elvárásaidnak. (A küszöbre és a hátsó sárvédőívre oda kell figyelni vásárláskor, mert szeret rozsdásodni)
2016. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, keresgélek ezek közül is még és elolvasom a cikkeket ezekről. Amúgy attól, hogy pl a Mitsubishi nagyobb méretű autó még fogyasztása nem több, mint a kis 1.3-as motorú autóké? Ezen kívül még annyi kérdés, hogy olvastam róla, és sokan kritizálják az 1.0-s motorokat és azt mondják, hogy az 1.3 a minimum amit venni kell, mert kisebb motorral nagyon gyenge. Ez igaz? Még nincs annyi rutinom ilyen kérdésekben.
2016. márc. 15. 08:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Carisma? Nem tom láttam-e egyáltalán az elmúlt 5 évben.

Olyat vegyél amiből sok van.

1,0 motor tényleg szánalmas. Azért is mert 3 hengeres, csúnya járású.

1,3-1,4-1,6

2016. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 JulesTS ***** válasza:

Páromnak vettünk 1.6-os Carismát.

"Amúgy attól, hogy pl a Mitsubishi nagyobb méretű autó még fogyasztása nem több, mint a kis 1.3-as motorú autóké?"

Vegyes fogyasztása 7.3l/100km, szerintem ennél nem tud sokkal kevesebbet egy 1.3-as kisebb autó sem. De ez legalább megy rendesen, ha a jobb oldali pedált taposom és kanyarodik is, mert inkább sportosabbra van hangolva a futóműve. (az én véleményem, hogy az 1 literrel kevesebb fogyasztás nem ér annyit, mint amit a nagyobb helykínálat és jobb menetteljesítmény nyújt). Ez egy olcsó Mitsubishi. Az első szériás Volvo S40-nel azonos platformon egy gyárban (NedCar) készült Hollandiában. Éppen ezért nem is nézik igazi Mitsubishinek, így az ára sincs elszállva. Az alkatrészek sem drágák hozzá, legalább is amit vásárlás után cserélni kellett az nem volt nagy összeg (olaj, szűrők, vezérlés csere, 1 gömbfej elöl, 1 kormányösszekötő, 1 kutyacsont hátul). Két év alatt, volt még egy olaj csere, klímát kellett töltetni, meg egy rendetlenkedő központi zár motort cseréltem bontottra (minuszokban nem mindig zárt/nyitott)...

"Carisma? Nem tom láttam-e egyáltalán az elmúlt 5 évben."

Mielőtt megvettük nekem sem tűnt fel, hogy egyáltalán létezik. Most már direkt nézem és van belőlük elég. A hahun 47db 1.6-os van. Ha leszűkítem az érvényes műszakival rendelkező klímás, max 520eFt-os árig, akkor is marad 13db amit érdemes lehet megnézni...

2016. márc. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél, amiből sok van. Pl. az 1.6 vw féle benzinmotort elég sokféle autóba építették be. Dízelt semmiképp nem tanácsolok, főleg ilyen idős példányokat, nagy a rizikó faktor.
2016. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!