Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan váltsak visszafelé...

Hogyan váltsak visszafelé autóval?

Figyelt kérdés

Eljön az a szituáció mikor pl. 5-ösben mész és hirtelen nagyon le kell lassítanod, olyannyira,hogy 2-esbe.


Ekkor a kuplunggal hogyan csinálod?


a) Folyamatosan lassítok és ->kuplung be->4-es->kuplung fel->kuplung be->3-as->kuplung fel->kuplung be->2-es


vagy


b) Folyamatosan lassítok és ->kuplung be->4-es->3-as->2-es>kuplung fel


2016. márc. 10. 19:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Biztos...
2016. márc. 11. 19:34
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha tudnák kezelni a váltót akkor nyilván nem mondanák/csinálnák ezt a fölösleges dolgot.
2016. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#8as vagyok


Azt írod biztosan több járműtípust vezettek mint én. Bár ez nem olyan sok, de amiket eddig vezettem:


15-20 autótípus (ebből 2 saját)

3 motor típus (ebből egy saját)

3 traktor típus

1 gokart típus

1 vitorláshajó típus

2 motorcsónak típus


Ha jól számoltam kb ennyi.


És így: "Folyamatosan lassítok és ->kuplung be->4-es->kuplung fel->kuplung be->3-as->kuplung fel->kuplung be->2-es"


és így: " Folyamatosan lassítok és ->kuplung be->4-es->3-as->2-es>kuplung fel"



Így egyszerűen nem lehet vezetni! Nem tudod ki számolni, hogy mennyi idő lesz végig váltani tök fölöslegesen a sebességeket, mire eljutsz a kanyarig, vagy lámpáig, valameddig.


A b verzió, meg abszolút nettó hülyeség: "kuplung be->4-es->3-as->2-es>kuplung fel" -szóval kuplung be 4-3-2, de közben a kuplung be van nyomva, vagyis rohadtul nem váltottál sebességet, csak a váltót pakolgattad a kulisszában, ugyanis benyomott kuplungnál az autó üresben van!


Erre te írhatod, hogy oké, igen, persze, apámhaverombátyámöcsémanayámbarátombarátnőmakárkim ötször kerülte meg a földet a világ összes járművével, amit leírtál attól az még butaság marad és így nem lehet vezetni. Valamint te úgyszintén nem tudsz vezetni, mert ha tudnál, akkor tisztában lennél vele, hogy nem lehet úgy közlekedni, hogy visszaváltásnál végig pakolod a sebességeket.

Na innentől nincs több hozzáfűzni valóm, mert ha ezt sem fogod fel, akkor felesleges. Majd ha elkezdesz jogsi tanfolyamra járni, akkor rájössz, addig meg marad a "fingom sincs róla de akkor is nekem van igazam."

2016. márc. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!