Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki le tudná írni érthetően...

Valaki le tudná írni érthetően hogyan lehet lefulladás nélkül elindulni egy benzines autóval?

Figyelt kérdés
Mivel dízelautón tanultam vezetni, és utána is csak azt vezettem, elég nehéz átszokni a benzinesre, sajnos nem egyszer fordult elő, hogy lefulladtam a lámpáknál, ami természetesen nagyon kellemetlen. Tudom, hogy idővel hozzá lehet szokni, de addig is, tudnátok mondani valami tippet, hogyan kerülhetem el az ilyen helyzeteket?
2016. márc. 7. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Több gázt neki, alapjáraton indulast felejtsd el. Aztán gyakorolj.
2016. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
saját magadtól is rájöhetnél hogy gázt kell adni induláskor.ugyan mi mást lehetne tenni,itt is a szokásos kuplung/fék/gázpedálok állnak rendelkezésre,ezekkel kell összehozni valamit.
2016. márc. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell vele elindulni mint egy dízellel!Nem tudom mi olyan rettenetesen nehéz és bonyolult ebben!Legfeljebb kicsit nagyobb gázt kell adni de ennyi!
2016. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legfontosabb, hogy tanuld meg, hol van a kuplung fogáspontja.

Indulás: az váltó 1-esben, kuplungot engeded fogáspontig. Ahogy eléred a fogáspontot, abban a pillanatban adsz gázt is (nem kell túl nagy). Kuplungot tartod a fogásponton 2-3 másodpercig, utána lassan felengeded. Miután felengeded, adhatsz nagyobb gázt a kigyorsítához

2016. márc. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Motorvezérlője válogatja. Vezettem alkalmanként benzinest, míg az egyik (asszem daewoo) kisautó motorvezérlője úgy adagolta a naftát, hogy szinte gáz nélkül, dízelmód lehetett kuplung felengedéssel indulni, addig a swiftnél igencsak rugdalni kellett a gázt, hogy ne fulladozzon..

Ahogy írták, kuplungfogáspont a lényeg. Ha az megvan, akkor kell hozzá az a fordulat, amire felpörgetve a motort, az akkora nyomatékot ad, hogy a kuplungot rá lehet "támasztani" (pl. emelkedőn megtartja fék nélkül a kocsi helyzetét).

2016. márc. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű...

Fékre lépsz, motort indít, aztán D-be teszed, majd leveszed a (jobb)lábad a fékről, és gáz... sosem fullad le...

2016. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!