Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért remeghet a kormány...

Miért remeghet a kormány nagyobb sebességről való intenzív fékezésnél?

Figyelt kérdés
2008-as Focus, elsö féktárcsa és fékbetét ki lett cserélve de mégis fékezésnél ráz, nagyobb sebességnél intenzivebb fékezésnél jobban

2016. márc. 6. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett lepucolva a kerékagy a tárcsa felszerelése előtt, vagy lehet deformált a féknyereg (túlhevült).
2016. márc. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az új féktárcsa is tud ilyet csinálni ha túlmelegítjük. Akkor szokott még az hiba lenni hogy mikor felszerelik az új tárcsát hóálló pasztát raknak a kerékagy és a tárcsa közé de ha nem egyenletesen terül el nem illeszkedik pontosan a tárcsa. Ugyanígy a kerékfelszerelésnél is helyenként szoktak pasztát alkalmazni. A felnit meg gumit kizárnám mert az fékezés nélkül is érezhető lenne. Valamint tapasztaltuk már, hogy maga a kerékcsapágy produkál ilyet de se hangja se mozgása nincs.
2016. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kerék agy. 1-es írta.
2016. márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 veterán vas ***** válasza:

Lehet, hogy üt a tárcsa,vagy lóg a kerékagy csapágy?

/különben, mielőtt visszavinnéd reklamációba, egy újbóli szét/összeszerelést meg kellene próbálni.

Hátha nem elég figyelmesen rakták össze.

/sorja maradt, pontatlan megmunkálás, nem lett precizen lehúzva, bármi...../

2016. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is így jártam a régi Swiftemmel. Megvétele után nem sokkal kimentem vele vidékre autópálya igénybevételével. Nekem is rázott nagyobb sebességnél fékezéskor. Nem voltam bosszús, mert úgy is ki akartam rajta cseréltetni elől tárcsákat és betéteket. Szerelő --> tárcsa + betét csere. Újbóli autópályázás. Na itt már ideges lettem, mert a kocsi továbbra is ráz nagy sebességről való fékezéskor. Aztán mint kiderült hogy a hátsó fékdobok oválosodtak el és azok okozták a fékezéskori remegést, vibrálást.

Én azt tudom javasolni, hogy kb 20-30 km/h sebességnél húz egy enyhe kéziféket. Ha lüktetve áll meg a kocsi akkor azzal a hibával szembesülsz mint én.

Ha a kocsi tárcsafékes hátul is akkor passzz

2016. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 veterán vas ***** válasza:

#5!

A hátsó fékeket -jelen esetben- kizárnám, mert nem a kasztni, hanem kimondottan a kormány remegésről írt a kérdező, vagyis elől kellene keresni a bibit.

2016. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ami kilett cserélve az új? Esetleg olyan is lehet hogy valami alá került felszerelésnél és nem fekszik fel simán a tárcsa.
2016. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os! Nekem is a kormány rezget, vibrált. Dob csere után a jelenség megszünt!!! Azért mertem leírni példámat, mert én is sokáig első fékhibára gyanakodtam. Aztán mégse az volt.
2016. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az bármi lehet igazából, nekem is csinálta, aztán csak valamelyik szilent volt beteg, ez így csak találgatás.
2016. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 veterán vas ***** válasza:

Nem akarok vitázni, nyilvánvaló, hogy lehet ilyen gond a háttérben, ha Te is ezt tapasztaltad.

Azt egy kicsit furcsállom, hogy ha mérté akkora mértékű ütése volt a dobnak, hogy fékezéskor a kormányt képes volt berázni, akkor miért nem tűnt föl a romló fékhatás? Na de Ford...... és azzal bármi megtörténhet. ;)

A másik: egyáltalán volt még 2008-as kiadású Focus dobfékkel?

(ritkán van dolgom Focussal, de a múltkor egy 2002 kiadásút babráltunk, és már az is elöl-hátul tárcsás volt)

2016. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!