Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A francia autókat miért...

A francia autókat miért tartják annyira megbízhatatlannak?

Figyelt kérdés

Egyedül, a Renaulttal van csak tapasztalatom.De, az pozitív.


Sokáig csak a Fordokra esküdtem, csak Fordjaim voltak.Azért választottam őket, mert olcsón fenntartható, tágas igáslovak.

5 éve törtem meg ezt a szokást.


Nézegettem az akkor már "kifutott" MK3 Mondeokat,abból is a 2005 utáni frissített verziót de beleülve nem tetszett a látvány.

Úgy éreztem magam benne, mintha a 90-es években gyártották volna.A kormány modern kinézetű volt, de a középkonzol snassz volt.

A Passatoknál meg szintén, csúnya, fantáziátlan volt belseje.Emellett, ragaszkodtam az 5 ajtós karosszériához.Azt, a Passat nem kínált, csak kombiban.


Aztán, megláttam egy Lagunát, már elsőre megtetszett kívül, belül.De, húztam a számat, hogy ez mégiscsak francia.


Végül, mégiscsak megvettem.Azóta sem bántam meg.Komoly baja eddig még nem volt, pedig beletettem közel 140 ezer kilométert.


Egyszer karamboloztam is vele, pontosabban fejre álltam.

Az autóból pár horzsolással szálltam ki.

A tűzoltók meg is jegyezték, hogy a Renaultokban van anyag,biztonságosak, mert nem így néz ki egy fejre állt autó általában.


Meg is csináltattam, azóta is megy rendesen.

Dízeles, még a kettős tömegű lendkerék is gyári benne.


Kisebb gondok voltak az elektronikával, de semmi olyan, amit néhány ezerből ne lehetett volna megcsináltatni.

Kerékagycsapágyakat kellett rajta cserélni,fékbetéteket, meg hasonló alap dolgokat.

Az olajcserére figyeltem, csak Elf motorolajat kap.


A szervizeltetése nem drága, annak ellenére, hogy magasnyomású dízelmotor van benne.

Egy BMW-nél, azért kikerekedett volna a szemem a számla láttán.


Szóval, nekem bevált ez a típus.



2016. márc. 1. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Mert szarok + Trianon.
2016. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

"Kisebb gondok voltak az elektronikával"


Na erről van szó. A francia autók mondjuk még tűrhetőek ebből a szempontból (bár a Renault messze a legjobb minőségű közülük) de az olasz autókban tényleg folyton elromlik valami elektronika. Egyébként szerintem akik megbízhatatlannak mondják a francia autókat, azok is főként a Peugeot-ra és a Citroen-re gondolnak.


Nekünk 16 éve van Ford Mondeonk, egy 98-as, később pedig egy 2007-es modell, egyikkel se volt semmi probléma egy akkumulátorcserén kívül.

2016. márc. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amikor én vettem ezt a Lagunát, akkor még az újabb Mondeok drágák voltak.Nem volt rá keret.


Azok a Mondeok már tényleg jól néznek ki, belül is igényesebbek.Nem olyan, fantáziátlanok

2016. márc. 1. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok rosszat hallottam innen-onnan. Nekem nem volt még francia autóm (csak egy céges Clio, 2009es 1.5dci ezzel nem volt gond, szerettem az az autót), de van egy pár bakancslistás Citroen típus. Mindegy, szóval a családban és ismeretségi körben voltak francia autók, és senkit nem hallottam panaszkodni.
2016. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

"Sokáig csak a Fordokra esküdtem, csak Fordjaim voltak."


No pedig a városi legenda szerint sose vegyél F betűs autót - Fordot, Fiatot, és franciát.

:D


Én is évek óta Renault-okat használok, már az 5.-et. Volt is elektronikai problémám, egy nyest szétrágta az egyik injektor vezetékét!

:(

2016. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Jajjaj, kb 6 évig használtam felváltva R-t és P-t.


R1: kanyarban, városban megállt alattam, életemben először akkor ültem tréleren, jeeeeeee! nagy élmény volt! :)

R2: csapágyas lett

R3: nem nyitotta ki a kártya az ajtót, szakadó esőben! áááá!


P1: eltört a kuplung :) 3 óra várakozás fekete autóban, az út szélén, este

P2: izzócsere 3 havonta

most más nem jut eszembe, rég volt

2016. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Renaultnak van egy hibás motortípusa amiben főtengely csapágy vagy törés jön be. Annyi ilyen volt hogy a főtengely ára 300-400eről 40-50re leesett. Akkor ott volt még a töménytelen eletronikai hiba. Az állandóan szivárgó váltók és... Fiatban is volt rossz motortípus az 1.4 benzin hulott szétt. Elektronikai hibák tömbkelege. Rozsdásodó karosszéria. Elrohadó bölcső.De ez átlag mindíg van a szérián belül olyan amin ezek a hibák nem jöttek elő vagy késöbb következnek be. Nekünk egy 2002 es Fókuszunk van. Egy 8000ft os jeladón kívül nem volt semilyen meghibásodás. De az új szériájú Fordok szépek meg minden de áhh annyi elektronika van benne, hogy lassan már csak autóvillamossági kell hozzá. A Full extrás mondeóban akár 230 modul vezérlőegység is lehet. Aztán találd meg melyik döglött be amitől nem megy a kocsiban legalább 5-10 berendezés üzemszerűen.
2016. márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!