Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon szeretnék motorozni de...

Nagyon szeretnék motorozni de kicsit félek tőle, mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
15 éves vagyok fiú, haverjaim szoktak járni motorozni itt a környéken, nem nagy motorokkal, jawa mustanggal. Mondták hogy menjek én is. Mondom okés semmi akadája, apumnak van egy simson s51 es motorja, mondta hogy ö meg is tanit és ezzel nincs is gond, nem a legbivalyabb motor és ezzel tisztában is vagyok. De mivel még nem tudok motorozni kicsit félek az elindulástol, váltásoktol stb. Azok akik már egy ideje motoroznak és eltudnának látni hasznos tanácsokkal azt megköszönném. És ti hogy kezdtétek a motorozást? Féltetek, vagy nem? Milyen motoron kezdtétek és most milyen van? Amugy nekem az "álom" motor az egy Yamaha R6R, és egyszer nagyon szeretnék egyet.

2016. márc. 1. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon őszintén mondom,ha félsz,akkor még várj vele!

Nem kötelező motorozni,viszont ha motorozol,akkor azt szerelemből kell tenned!

Én speciel alig várom,hogy melegedjen az aszfalt,és menjek fel a Tátrába döntögetni.De félelem az nincs bennem,soha nem is volt.Ha lett volna,akkor tuti nem motoroznék! Várj még pár évet,aztán meglátod!

2016. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Életem első motorját tavaly vettem, szalonból egy új ER6-n-t.Előtte semmi tapasztalat nem volt.

Azzal semmi gond, ha egy kicsit izgulsz az elején. De ha félsz magától a motorozástól, akkor nem neked való.

Nem kötekedés vagy hasonló, de aki parázik a motoron, az ön és közveszélyes.

2016. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogosítvány sem elhanyagolandó szempont
2016. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Babettán kezdtem, én is féltem a váltótól, meg hogy bénázni fogok, gyakoroltam az utcában, és pikk-pakk belejöttem, nem olyan nagy ördöngősség, kimész egy egyenes hosszú útra, és ott gyakorolgatsz, hamar belejössz, illetve ami sokat segít, ha megkérdezel valakit hogyan kell, elmondja, és utána otthon a széken ülve gyakorlod, de egy idő után reflexé fog válni.
2016. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kevés dologtól félek, de van bennem egy extrém túlfejlett önvédelem, amit simán nevezhetünk gyávaságnak is, irreális és zavaró. Egy 40 centi széles mély árkot nem merek átugrani, medencébe ugrás is kizárt ésatöbbi. Sosem fogok extrémsportolni, ez van.


De ha ráülök a motoromra, mintha egy gyermek lennék szerető anyja ölében. Ez is irreális, de iszonyúan megnyugtat. S nagyon szeretek motorozni, ezt azelőtt tudtam, hogy motorra ültem volna, azzal kezdtem az egészet, hogy vettem motort, a már említett bajommal. A forgalomtól féltem, de tudtam, a szenvedély átsegít a jogsin és az első éveken. Így is lett. Nem mondom, a kanyarokat általában túl óvatosan veszem, előtte valahogy élesebbnek tűnik, mint közben (ezért jók a nagy, de nem túl laza kanyarok, mert ott menet közben még be tudom dönteni), de azért van kivétel s ezzel együtt is elég jókat tudtam motorozni... Néha pedig elkap a hév, akkor örülök, hogy nem nagymotor... Csak 250 ccm, 27-28 ló...


Ha egy nálam normálisabb ember kezd bele ezzel a lelkesedéssel, annak sokkal jobb lehet :D Már ha nem esik át a ló túlsó oldalára s nem lesz ön- és közveszélyes ámokfutó...


Annyi ember megtanul motorozni. Nem tudom, mennyire nehéznek tűnik számodra, de váltani, az semmiség, simán belejön az ember, ahogy a többibe is. Nem mondom, egyes ázsiai fővárosokban paráznék, sőt, be se mennék, de magyar utakon szolidan elmotorozni, az azért nagy általánosságban nem félelmetes, még felhőszakadásban vagy töksötétben sem, persze ilyenkor nem tép az ember.

De máskor sem muszáj. Sokan úgy gondolják, hogy motorozni iszonyú veszélyes, kvázi öngyilkosjelölt az ember, komoly párkapcsolatban, pláne gyerekkel rendes ember nem teszi... Pedig megfelelően vezetve nagyban csökken a veszély. A forrófejű felelőtlenek rontják el a statisztikákat. Persze, eséskor könnyen megsérülhet az ember, de egy törékenyebb autóban is, viszont motorozni mennyivel jobb :D Bár ez is ízlés dolga.


Hyosung GV250 Aquila a kicsikém, koreai, megbízható fajta, 1-2 nem túl zavaró gyenge ponttal (a háztartásomban van még egy BMW, annak is van olyan, ez ellen nem véd a nevesebb márka sem), kis fogyasztással. Első s eleddig egyetlen motorom, de nem is fogom lecserélni soha. Egyszer majd kell egy erősebb (A2 felső határa nekem tökéletes), annyi.


Tényleg ne félj, főleg az elején úgyis gyökkettővel mész, ha elesel, felállsz :D

2016. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Wow ezek a válaszok nagyon jók és hasznosak az utolsó főleg, köszi szépen! :D meg még annyi hogy magátol a motorozástol nem félek pl gyorsan megyek vagy lassan, hoban e vagy sem, jo mondjuk természetesen hóban ovatosabb lennék, igazábol szerintem, a lefulladástól és a tudattol hogy azért álljon meg a menet ez már nem bicikli hanem egy komoly jármű, szerintem ezek miatt félek vagy inkább izgulok kicsit
2016. márc. 1. 22:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szép kerek gondolataid vannak: félsz a motorozástól, ezért majd a hóban lassan mész...

Hóban, fagyban még gyakorlott motoros sem indul el, ha igazán óvatos.

Az egy dolog, hogy a téli hónapokban is ráül időnként,a motorra, ha az időjárás engedi, de hóban, fagyban nem sok motorost látni.

2016. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja mondjuk abban van valami amit mondasz, :D csak azért mondtam mert a haverjaim amikor leesett egy kis hó egyböl mentek motorozni, farolgatni meg ilyenek
2016. márc. 3. 06:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!