Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok kicsit segíteni? -...

Tudnátok kicsit segíteni? - Lada 2105, átalakítás, hobbi autó, papíroztatás

Figyelt kérdés
Nos akkor eljött az ideje az első kocsimnak. Én egy Lada 2105-öst néztem ki magamnak. Ezt szeretném átalakítani kicsit: kagylóülések, sportkormány, műszerfal, szélesítés, motor, kipufogórendszer meg ilyenek. Akkor a kérdés szorozat: Mire figyeljek oda vásárlásnál? Milyen értéket szánjak rá? Ha már átalakítom mit érdemes rajta cserélni? Itt értem a futóművet, tengejeket, váltót meg ezeket! Egy ilyen kocsinak mennyi az élettartalma? Műbizonylat, papíroztatás mennyibe fájna? Kiszedném a gyári öveket és 4 pontos övekre cserélném és hogy a hátsó ülések is használhatók legyenek úgy oldanám meg, hogy közvetlen az első ülések mögé vízszintesen beheggesztenék egy csövet és oda rögzíteném. Ezt mennyire díjaznák vagy erre van valami ötletetek? Előre is köszi!
2016. febr. 29. 17:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mire figyelj oda?Arra,hogy ezt az egész projektet tartsd meg továbbra is elméleti síkon!Már csak azért is,mert a gyakorlatban ez nem fog működni!Főleg nem "papírosan"
2016. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Miért ne menne gyakorlatban? Keretre van 600k de még ehhez még 1x ennyit szeretnék összegyűjtögetni. Az olyan 1 de max. 2 év. Szakembert tudnék szerezni aki maszekba kicsit besegítene. A papírokkal tényleg gond lehet de már úgy vagyok vele, hogy leszarom! Ha annyi sok rozsdás, lámpa és fék nélküli, szakadt cigánylada rohangál az úton akkor dehogy már az enyém ne mehessen mikor sokkal biztonságosabb mint az. Legalább beszállok a haverok vállakkozásába és én.is elkezdem gyűjteni a bírságokat. :D
2016. febr. 29. 18:32
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha átalakítod akkor versenyautónak levizsgáztathatod bár ott is meg van adva mit hogyan. És gépkönyveztetni is kell ahhoz meg ha jól tudom versenyeken is részt kell venned. Sajnos kishazánkban egy átalakított autót előbb levadásznak mint egy szétrohadt bontószökevényt. Bele lehet fogni de sokba kerül, sok engedély kell hozzá. Bár egy igényesen megépített autó ami még biztonságosabb is a gyárinál nem tudom miért szúrja annyira a hatóságok szemét.
2016. febr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Anyukám örömére gondolkoztam 1-2 szlalom versenyen. Ide elég a hobbi autó is. A gépkönyveztetéshez tudtommal már komolyabb versenyek kellenek és a cuccoknak is homológnak kell lennie az már nekem sok lenne. Alig várom már azt az érzést, hogy szombaton a városban elrúgjam és lássam ahogy a csajok az álukat szedig a járdáról. :D :D
2016. febr. 29. 20:56
 5/17 anonim ***** válasza:
Jobb ha tudod, ha megfognak a rendőrök a tervezett autóddal a büntetés mellett a rendszámodat is elveszik. :-) Úgyhogy a látható átalakításokat hagyd a fenébe, vagy gépkönyves versenyautónak kell lennie, ami más téma. Na meg a keresztbe heggesztett cső...:-)
2016. márc. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Marha!
2016. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A f@"m verdessem a g'c.. életbe!!!!! Tudjátok mit? Akkor veszek egy Golf II-őt, leültetem teljesen a g'c.b', b'l'b@"o. egy 500 lovas motort, kiszélessítem hátra meg f'lb@"o. legalább egy 3m-es szárnyat... Nah akkor pattogjanak!! Inkább a retk's kátyús utaikkal és a széteső sz@rokk@l foglalkozannak mint egy igényesen megépített autóval. Lehet sokaknak nem fog tetszeni amit most írok de sz@rok bele, ha a seggük"t a földhöz verik akkor is átfogom építeni a kocsim. Haver Golfjáról 10.000Ft értékú matricát kapartattak volna le a hátsó szélvédőről... Vicc! És most, hogy kidühöngtem magam; külföldi papírokkal, ha műszakikor mélyen a zsebembe nyúlok és egy kis "költőpénzt" adok a vizgástatónak vagy mégis milyen módszer lenne rá?
2016. márc. 4. 21:59
 8/17 A kérdező kommentje:

"Na meg a keresztbe heggesztett cső...:-)"

Akkor még is mit tanácsolnál, hogy az autó megmaradjon 4 személyed de 4 pontos öv legyen benne?

2016. márc. 4. 22:03
 9/17 A kérdező kommentje:
személyes*
2016. márc. 4. 22:04
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez van sajnos, drága hazánkban ha kicsit személyre szabod az autót már büntetnek érte. Nekem 07-es zsigám van, szinte minden apróbb átalakításhoz műbizonylat vagy tanúsítvány kell, de még akkor sem biztos hogy műszakin átmegy a gép, + a rendőr nem fog valamibe belekötni. Motort lehet tuningolni hogy kívülről ne látszódjon semmi (csak a hangján hallani), de akkor már kell az erősebb futómű, és úgy nem tudod megoldani hogy megfeleljen minden előírásnak (még akkor sem ha az általad beépített cucc nagyobb biztonságot nyújt mint a gyári). Vagyis meg lehet de beleőszülsz mire mindent engedélyeztetsz.
2016. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!