Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eltávolítom a fojtást...

Ha eltávolítom a fojtást akkor gyorsabb lesz a motorom?

Figyelt kérdés

50ccm-esről van szó.

Jelenleg fojtással 90 a vége,és 3 lóerő.

Ha eltávolítom a fojtást akkor csak erősebb lesz vagy gyorsabb is?



2016. febr. 28. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Max gyorsabban pörög fel, de sokat nem kell várni ilyen esetben.
2016. febr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szerencses85 ***** válasza:
75%
Hol van benne jelenleg fojtás? Ha AM6, vagy Derbi blokkos, akkor így is elég jó az a 90 km/h.
2016. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha 90est megy 200%, hogy abból már minden fojtást kiszedtek!
2016. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 merem állítani hogy 200%-ban nincs igazad. Tudom milyen a motorom. Láttam szétkapva. Szerelővel is át lett nézve és ő is megtálálta a fojtást,csak mivel azt nem mondtam neki hogy szabadítsa meg a motort a fojtástól így nem lett kivéve.
2016. febr. 28. 19:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Van egyaltalan fogalmad arrol, hogy miert van fojtas egy segedmotorban?
2016. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Megint elmondom, de többször nem: ha 90et megy a motorod, abból a teljesítmény korlátozó fojtások el vannak távolítva! Nyilván van még benne, pl a végdobban. De ha azt kiiktatod gyengébb lesz, ugyanis 2t motornak kell bizonyos mértékű fojtás a rendes működéshez. Valamint egészen biztos, hogy a motor teljesítménye max gyári állapotában volt 3LE. 3LE motor nem megy 90et!!!
2016. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Abból ki van véve a fojtás, én is ezt mondom. Mentem fojtott Aprilia RX 50-essel, nem ment az kilencvenet közel sem.


Egyébként 3 lóerő nem megy kilencvenet, az a másik. Egy gyári simson van 3 körül, az meg 45-50 körüli tempót tud.

2016. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Amúgy egy DT.

Hát pedig megy 90-et. Utazója jelenleg 70 km/h kb. És érződik rajt hogy gyengén húz és a papírjaiban is 3Le van. Full gyári a blokk,nem nyúltak hozzá. Akitől vettem (KTM-nél dolgozik) ő is azt mondta hogy bent van még a fojtás és ő sem tuningolta. Vagy ha más az áttétele és attól megy gyorsabban arról én nem tehetek.

2016. febr. 28. 20:45
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Ha a fojtás benne van akkor 50 max. 60 a vége és bármilyen áttétellel sem lenne több, mert a fojtás lényege az hogy 45-nél ne menjen gyorsabban.

Tuti nincs benne fojtás és több mint 3 lóerő.

Hatost javítanám: A végdob csak a hangtompításban játszik szerepet, a lényeg a rezonátorban van.

Ahol le szokták fojtani ezeket a motorokat az a CDI, a kipufogó, a karburátor.

2016. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Figyelj, hogy 90et megy, elhiszem, hogy a papírjaiban 3LE van, de te pedig fogd fel, hogy fizikailag lehetetlen, érted...l-e-h-e-t-e-t-l-e-n, hogy 3LE motor 90et megy. Hiába más az áttétel, ha a motor a teljesítmény révén képtelen annyit menni.


Hiába mondja neked a KTMes gyerek (a ktm sztori nyilván kamu), hogy nem tuningolta, és van benne fojtás. Gondolom azt is mondta, hogy új dugó, főtengely, hajtókar, és új csapágyak vannak benne és még bejáratós, a hirdetés meg nyilván úgy kezdődött, hogy "eladnám szeretett megkímélt motoromat kategória váltás miatt"


Elmondhatom angolul, németül, görögül, szuahéliül is a lényeg nem változik: a DT-d teljesítménye jelen állapotban több, mint 3LE, és nincsen benne fojtás.

2016. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!