Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjárat ingadozik, felpörög...

Mindenf kérdése:

Alapjárat ingadozik, felpörög a motor, Corolla 1.4-en. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemrég vettem egy 2005.09-i. 1.4 benzines Corollát.

A próbaúton nem tűnt fel, de most, hogy néhány napja használom, igen.

Eléggé véletlenszerű a dolog, amikor megállok a lámpánál vagy csak üresben járatom a motort, mondjuk parkolóban a fordulatszámmérő és a motor is felpörög 800-ról 1000-1100-ig is, 5-6 alkalommal, aztán visszaáll a normál, 800 körüli alapjáratra.

Mi lehet az oka? Gyertyák cserélve voltak.



2016. febr. 28. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Így a leírtak alapján én termosztátra vagy lambdaszondára tippelnék. OBD-vel ki kell vallatni.

Ezt üzemmeleg motorral is csinálja vagy csak hidegen?

2016. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy így néz ki az alapjárati motorod:

[link]

Vagy így a pillangószelep:

[link]

2016. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eddig meleg motornál vettem csak észre.


A másik probléma, amit eddig nem említettem, hogy ritkán ugyan, de a kulcs elfordításakor, kattanó hang hallatszik, az önindító nem teker, nem indul a motor. Második kísérletre viszont igen. Összefügghet a kettő?


Az autóban 220e km van és főleg városban volt használva.(tudom, top vétel volt, de sürgősen kellett autó)


Ha feltételezzük,hogy annyira retkes az alapjárati motor, ahogy linkelted, elég tisztítani vagy csere?

2016. febr. 29. 08:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vaktában semmit ne cserélj ki, amíg nem kötöttétek rá gépre és nem néztétek meg, milyen értékeket produkál.
2016. febr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A másik probléma, amit eddig nem említettem, hogy ritkán ugyan, de a kulcs elfordításakor, kattanó hang hallatszik, az önindító nem teker, nem indul a motor. Második kísérletre viszont igen. Összefügghet a kettő? "


Nem, ez az önindító relének a hibája.

2016. febr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!