Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lökhárító festése otthon...

Lökhárító festése otthon lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy nem túl új autóm, aminek a lökhárítóin (színre fényezett) repedések, kopások, kicsi lepattogzódások vannak. Teljesen újrafényeztetni nem szeretném, mivel annyira azért nem rossz, és ráadásul úgy tudom 20-25 E Ft-ba benne lenne egy darab fényezése. Lehetséges lenne, hogy színkód alapján kikevert autófestékkel házilag javítsam a festést? Esetleg próbálta már valaki laikusként?

2016. febr. 23. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
És mégis mivel akarod felvinni a festéket?Van kompresszorod meg pisztolyod festeni?Egyáltalán csináltál már ilyet,mert ha nem garantálható a végeredmény........
2016. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, van kompresszorom, meg pisztolyom is, és már festettem is vele, profinak nem mondanám magam.
2016. febr. 23. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már csináltál ilyet akkor mi a kérdés?
2016. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát a különbség az az volt, hogy fémre vittem fel a festéket (nem műanyagra), ami nem lett sima felületű, bár gondolom ez a rossz minőségű, lejárt festéknek köszönhető. Ott nem is volt tétje, mert egy ütött kopott tankot és oldallemezt fújtam le egy simsonon, így a festésnek nem is volt mitől elütnie, mert az egészet lefújtam, és nem volt rajta mit rontani, mert már olyan csúnya volt. A végeredmény kielégítő lett.

Na most, ha ilyen "lesonal"-al simán lefesteném a lökhárítót, félek, hogy elütne a kasztni színétől, vagy ahol sérülés van rajta ott nem fedné be rendesen, vagy látszódna stb. Persze lehet, hogy ez teljesen alaptalan feltevés és tök jó lenne. Az volna a kérdésem, hogy valaki csinálta-e már kifejezetten lökhárítón, házilag, különösebb praktikák, eszközök nélkül.

2016. febr. 23. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy túl ügyes,akkor én nem erőltetném ezt a "fújjuk le a hibás részt",mert látszani fog,el fog ütni a színe stb stb.......ha már nekiállsz és kínlódsz vele inkább fújd le az egészet,mert ha szép nem is lesz legalább egyszínű!Messziről majd úgy néz ki mintha!

A műanyag sem igényel semmi extra előkészítést!Csiszolás alapozás festés lakk polír!

2016. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nekem előző héten lett kész a 4 éves autó hátső lökhárító lefúlyása, azon is látszik a szín eltérés, pedig szakember csinálta, egyszerűen a friss festés elüt. De majd ahogy picit kopik a polirozás, meg kicsit a nap kiszivja már nem lesz nagy eltérés . Egyébként a gondod ott lesz, hogy mikor lefested, és le is kell szedned a lökhárítót igaz, akkor a profik ezt egy tiszta és por mentes helyen csinálják. Plusz ha netalán megvilágitod akkor a lámpa fényre minden bogár ráfog menn ia festésre. Tapasztalat!

Laikusként biztos nem állnék neki, ha már fujkáltál ezt azt és sikerült úgy ahogy szivesen látnád al ökhárítón próbáld meg. Viszont kell javitanod, ahhoz is kell szakértelem, meg a lökhárító íves stb, és nem olyan egyszerű egyenletesen felvinni a festéket.

2016. febr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. márc. 6. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!