Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Más is járt már úgy, hogy a...

Más is járt már úgy, hogy a "drága" motorolaj után kipróbált egy ugyanolyan paraméterekkel bíró-de "olcsóbb" márkát, és azóta nem fogyasztja az olajat a kocsi?

Figyelt kérdés
Lehet hogy túlspirázom egy kicsit,de már arra is gondoltam hogy simán üzlet van a háttérben,és olyan adalékokat kevernek az adott olajhoz,hogy többet fogyasszon belőle az autó-hiszen ha nincs fogyasztás,leáll az ipar..Állandóan után kellett töltögetnem,ám érdekes módon másik motorolajból egy decit nem evett 5000 km alatt...
2016. febr. 19. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne márkát, olajsűrűséget nézz..A SAE 0W20 csak hibátlan motorban nem fogy, a kopott már csipegeti..Ha SAE 20W50-et töltesz egy már kissé kopott motorba, akkor azt nem fogja olyan mértékben fogyasztani..Mondjuk mindkettő API SM minőségű.


Az olajfogyasztás nőhet, ha autópályán hajtod sokat, nagy sebsséggel.


Olyan adalék, amitől több oljat eszik az autó, hamar kimutatható, és a konkurencia azonnal sikít..

Valami másban gondolkozz..

Persze még azt sem említetted, hány km van az autód motorjában, te hajtod kezdettől fogva, gyári ajánlás van-e benne? ..stb..

2016. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"paraméterek" alatt a 10W40-et értem ami gyári ajánlás.

200 e van a kocsiba,főleg városi használat.

Castrol magnatec-et használtam de nemgyőztem utántöltögetni,ezért lesz ami lesz alapon kipróbáltam egy másikat (nem csinálok reklámot),és mintha új lenne a motor,semmi olajfogyasztás..

2016. febr. 19. 09:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik volt a másik olaj? Nem reklám, leírhatod. Én is elégedetlen vagyok ezekkel a "nagy márkás" olajakkal.
2016. febr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tomcatters ***** válasza:
Kérdező... nyugodtan leírhatod, ez nem reklám .... azért van az oldal,hogy esetleg mások is jól járjanak. :) En mióta megvan a kocsim kizárólag ENEOS sustina 5w30 használok... (előtte ENEOS hyperpremium 5w30 mivel a sustina csak 2010 től kapható magyarországon("illetve én előtte nem találtam") ,és olajcserétől cseréig semmit nem fogy az olaj hál istennek eddig (0km es korától használom )
2016. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ALFÁS vagyok 156 1.6 t.sparkom van és 159.000 km el vettem, most van benne 255.000 valamenyi nálam van kicsi olajfogyasztás haaznált olaj mobil 1 5w30 :)
2016. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tomcatters ***** válasza:
#5 Haaat en alfába kizárólag SELENIA motorolajat töltenék , az a gyári az alfáknál ... biztos vagyok benne ,hogy ha látja egy alfás tuti azt javasolá vagy használja , kovetkező olajcserekor ha ramhallgatsz SELENIAT teszel bele :)
2016. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem változtak az autózási szokásaid? Mondjuk korábban többet jártál városon kívül, mostanában meg már szinte csak a városozol?
2016. febr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!