Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta 210 karburátor hiba?

Babetta 210 karburátor hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon nagy segítségre lenne szükségem! Egy 210 es babettán kipucoltam a karburátort mert több évig állt. (Mielőtt kipucoltam, előtte beinditottam. Benzin nem rohadt a tartályba) darabokra szedtem a karbit, és féktisztítóval elpucoltam. Összeraktam és nem indul be. Úgy indul csak, ha a légszűrőhöz fújok féktisztítót, akkor is csak pörög a motor mint az állat. Köszönöm előre is a válaszokat!

2016. febr. 14. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Indítás előtt nyomd be a hidegindító pöcköt, hátha csak ez a baja. Ha nem használ akkor a képen látható két réz fúvókán fújj át levegőt hátha piszok ment bele a tisztításkor:

[link]

De tűvel nem tisztíthatod, mert az megnagyobbítaná a furat méretét!

2016. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem leírni, hogy azt is benyomtam. Azokat is kipucoltam. Át lehetett rajtuk fújni, jól működtek.
2016. febr. 14. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Ennek a karbinak az érzékeny pontja a benzinszint beállítása.Ha kicsi,nem indul,ha magas túl folyik.Kicsi a 2 közti határ.A központi fúvókán nem tudja a vákum felszívni az üz,.-át ,hiába ér bele,mert kicsi az átmérője..Na e 2 közé kell pontosan belőni a szintet.Az úszó lehet elállítódott szerelés közben.Az úszó tűszelep is eldugulhatott,nincs benya az úszónál.
2016. febr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ezzel mit lehet kezdeni?
2016. febr. 15. 06:44
 5/6 anonim ***** válasza:
A karbit leveszed,4 csavar ki,úszóház le,karbi vissza a benzin csőre közben a függőleges karbi fedelét kézzel helyén tartod a tömítéssel, és a csapot kinyitod.Az úszót viszont először le kell ellenőrizni.Fejre állítva az úszó kb 2-mm-re legyen a a karbi tetejétől,úgy,hogy a tűszelepet zárva tartja,és a 2 oldala pontosan párhuzamos.Viszont, a pörög mint az állat ,azért lehet ,mert a súbert nem tetted jól a helyére,a stiftbe akad és nem ütközik le az alapjárati csavarra,és ez miatt még a hidegindítót is kikapcsolva tartja,így az nem tudja a funkcióját ellátni.
2016. febr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Megy mint a szél! Hibátlan lett! <3
2016. febr. 15. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!