Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Probléma a Simsonnal. Csak Mi?

Probléma a Simsonnal. Csak Mi?

Figyelt kérdés
Nem indul a motorom.. Simson S51, se rúgásra, se tolásra nem hajlandó megmozdulni. Benzin az csöpög. Néha hörög még egyet-egyet. Ötlet?

2016. febr. 5. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Hol csöpög a benzin? A karbi túlfolyóján?

Lehet megadta magát a tűszelep, a benzin meg folyik bele a motorba és a túl sok benzintől nem akar elindulni.

2016. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A benzin a kipufogóból csöpög
2016. febr. 5. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:

A henger és a kipufogókönyök találkozásánál, hogy pontosítsunk (mert ezt írtad üzenetben).

1: nem zár rendesen a kipufogód.

2: hogy nem indul el, azt okozhatja a túl dús keverék: túl sok benzint juttat a karburátor a henger felé. De ez nem biztos ennyiből.


Mikor járt utoljára? Azóta dolgoztál rajta valamit? Volt ennek valami előjele, pl. nehezebb volt berúgni, nehezebben gyorsult az elmúlt időben?

Másik gyertyával próbáltad?

2016. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Először is, bocsánat a kifejezésért, nem értek a motorokhoz ezért is fordultam segítséghez. A motort 2 nappal ezelőtt járattam. Első rúgásra indult felültem, tettem egy kört (150m - 200m). Minden rendben volt. 2 nappal később már semmiért nem akar elindulni.
2016. febr. 5. 23:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Másik gyertyával próbáltam, egyiknél se volt túl nagy szikra. De szerintem a motornak el kellet volna indulnia.
2016. febr. 5. 23:24
 6/10 anonim ***** válasza:
hali szokott nagyot durranni ? ha igen ez jelezheti hogy elnyalta a lendkerék éket.De a karburátort megnézhetnéd hogy ott is van e valami gond.Lyukas úszó pl.
2016. febr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A karburátor rendben, van az egyetlen dolog az hogy N12-es. Tudtommal ettől még el kéne indulnia mert az egyik ismerősöm is ilyet használ.
2016. febr. 6. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyújtást nézted már ? Gyertyát esetleg ?
2016. febr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gyertyát már cseréltem. Érdekes dolog történt... Tegnap ismét kimentem, megpróbáltam beindítani a motort. Szivatóval 2. rúgásra elindult. Nem mentem vele, már sötét volt. Ma délután elhatároztam hogy teszek egy kört... Nem indult be... Olaj csöpög belőle, túl dús lehet a keverék? 10l benzinhez raktam 3dl olajat, elvileg a motor még bejáratós. Néha felhörög egyet-egyet és ennyi...
2016. febr. 7. 17:38
 10/10 anonim ***** válasza:
A simsonnál 5 liter benzinhez 1 deci olaj kell és a dugattyút hozzá kell illeszteni a hengerhez miután meglett fúrva. Ez nem kötelező de szerintem ajánlott mert nekem se szorult így meg mikor a nyáron a nagy melegben húztam neki bersze akkor se szorúl meg ha rendesen bevan járatva,de ez most mind1. A lényeg hogy szerintem nézd meg a lenkerék éket hogy nem nyalta e el a lendkerék meg nézd át a gyújtás rendszert teljesen gyertya kábel,pipa,trafo vezetékek kondi meg a jól beállított megszakító hézag is nagyon sokat segít.
2016. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!