Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy volkswagen passatom (...

Van egy volkswagen passatom ( 1998,1.9 Tdi ( 90LE) ), és a kartergázcső folytatásaként a blokk felett van még egy cső, ami belefut az oldalába. Ez a cső lényegében nálam el van vágva és a felső szakaszon, középen meg van toldva egy tartályal, miért?

Figyelt kérdés
Tehát van az a cső, jön kb. 5 centit aztán az a tartály, majd, a tartályból kifele a cső folytatása ami lemegy a blokkig. Egyébként a felső részen ereszti a cső az olajat és le akarom cseerélni, csak nem értem a tartály miért van ott. Egyébként nem vagyok autószerelő, tehát bocsi, ha hülyén fogalmaztam.
2016. febr. 5. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Csinált valaki egy olajlecsapató edényt a kartergáz visszavezető csőbe. Nem hülyeség, ha rendesen működik ÉS rendszeresen tisztítva van. A feladata hogy ne engedje vissza az olajat vagy legalábbis kevesebb kerüljön be a szívócsőbe, mert ott lerakódik és szűkíti a levegő útját. Oké, ez egy turbó motor, nem szív, illetve csak kis fordulaton, de a turbó se tudja átnyomni a levegőt ha már nagyon vastag a dzsuva.
2016. febr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!