Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisteherautót nehéz vezetni?

Kisteherautót nehéz vezetni?

Figyelt kérdés
Hogy lehet vele parkolni? Pl. egy Fiat Ducato-val, ha nincsnek hátul üvegek, csak a tükörre lehet hagyatkozni?

2016. jan. 29. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nehéz. Akkora tükrei vannak mint egy serpenyő. Tökéletesen látni benne az autó vonalait.
2016. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogy látod a hátulját? A távot a másik autó végétől, mondjuk párhuzamos parkolásnál?
2016. jan. 29. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tudsz centire beparkolni ezzel, de a tükörből látod a másik autót. Meg egy Ducatoval nem is nagyon szoktunk oldalparkolni. Ami fontos, hogy például tolatásnál ha egy ember mögéd áll, azt nem fogod látni, erre ügyelni kell.
2016. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit szokni kell, de nem nehéz a tükörből tolatás. Sőt sok esetben precízebben tudsz manőverezni.


Ha úgy érzed, hogy közel vagy valamihez, kiszállsz és megnézed. Nem szégyen az. Inkább azt nézd meg, hogy mennyi helyed van még, mint azt hogy mit hajtogattál meg. :)


A lámpák is segítségedre lehetnek. Ha visszatükröződik a felületről, akkor figyeld a fényeit (esetleg kapcsold be a vészvillogót).

2016. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Párhuzamos parkolást talán egyszer ha csináltam kisteherrel, nem volt nehéz.

Igazán amíg meg nem szokod addig furcsa, én mondjuk személyautón is csak a szélső tükröket használom, így nem volt furcsa hogy nincs középső tükör.

Én is inkább kiszállok még most is ha valami nem tiszta, és inkább parkoljak 20 másodpercel tovább, de egyben legyen az autó.

Tükörben elég jól lehet látni a hátulját egyébként, gond csak sötétben lehet, bár akkor ott a lámpa.

És igen, a mögéd beálló emberekre figyelni kell, azt csak akkor veszed észre ha kiabál-saját tapasztalat.

2016. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolkodtam rajta, hogy a jövőben majd kisteherautó-sofőrként dolgoznék, ezért érdekel a dolog technikai része. Mentek a zöld kezek.
2016. jan. 29. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, sőt majdnem könnyebb is mert magasan ül az ember.
2016. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég a két tükör, bőven elég, mivel jó nagy. Eleinte kicsit nehéz, amig megszokod a méreteit, aztán már könnyen megy. 4 éve én is Ducato-val kezdtem, mondjuk én ismertem az egyik oktatót, és engedélyt kértem arra, hogy vagy 2 óráig had haználjam a rutin pályát, megengedte, ott parkolgattam egy jópárat, tolatgattam, szemmel beálltam, oldalra beparkolgattam. Most egy jóval hosszabb Iveco Daily-t vezetek, de már tökre érzem a kocsit, mondhatni, jobban megyek vele mint a személykocsival.
2016. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!