Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autónak fém olajszűrőjének...

Autónak fém olajszűrőjének kimosása?

Figyelt kérdés
Ki lehet azt mosni? ha igen akkor mivel? Benzin? Brigéciol?
2016. jan. 26. 05:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol látsz te fém olajszűrőt?
2016. jan. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Többe kerülne a leves mint a hús.
2016. jan. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TheCruve ***** válasza:

Az első válaszolónak:


Van Fő- és mellékáramú olajszűrő! Sőt van az olajteknőben is egy szűrő (talán ez fémhálós) ami az olajszivattyú szívóágába van beszerelve.

2016. jan. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ott van a fém szitaszűrő az ún. búvárcső végén a legtöbb esetben. Ez lóg le az olajteknőbe, ezen át szívja fel az olajszivattyú az olajat.


Ha már hozzáférsz, mert le kellett venni a teknőt vagy szét van borítva a motorblokk, akkor érdemes rápillantani és esetleg takarítani.

Típusfüggő, hogy mennyire problémás leszerelni, de ha nem nagy tortúra és nem okoz nagy többletköltséget, akkor én leszerelve elmosnám. Úgy megfelelően lehet az eredményt is ellenőrizni.

Ha gond lenne leszedni, akkor meg megtisztogatni ahogy és amennyire meg lehet.


Érdekességképpen:


[link]

2016. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TheCruve ***** válasza:
Szép történet :) :(
2016. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 - de szép ám. Nekem meg ugyanez a motor van a kocsimban. Még a szín is stimmel, csak kombi.


Mondjuk holnap fog átfordulni a 290e km-en, ha kibírja 300e-ig, akkor elkezdek itthon aknát építeni és babusgatni fogom, hogy megéljük együtt az 500e km-es óraállást is.

2016. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TheCruve ***** válasza:

Én októberben építettem :D Olajteknő tömítés csere miatt :D

Azóta már pár haveromnak jó szolgálatot tett :) Na meg engem is kifog szolgálni már.

2016. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!