Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olcsóbbak a német...

Miért olcsóbbak a német országból behozott autók?

Figyelt kérdés
Használtauto.hu nézegetem és sokszor olcsóbbak a behozott autók reg adóval együtt mint a magyarországi, és a képek alapján jobban is néznek ki. Tizenéves autókról van szó. Mi a véleményetek a magánimport németországból kezdetű hirdetésekről?

2016. jan. 24. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott nem meggazdagodni akarnak az autójuk eladásából az emberek, csak meg akarnak tőle szabadulni hogy jöhessen az új verda.
2016. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lassan minden második autóhoz odaírják, hogy magánimport.

Ezek nem "hivatásos" kereskedők, hanem olyan arcok, akik autóbehozatalból élnek és 7/24-ben ezt csinálják. Aztán simán odaírhatja, hogy magánimport, elmész háznál nézed meg, nem a murváson... :D


Azért olcsóbbak, mert kint gyorsabban pörög az autópiac, nincs akkora értéke egy öreg használt autónak, mint itt. A sok ott már eladhatatlan autót ide hordják be, vas árban meg lehet őket venni, egy kis kozmetika meg csodákra képes.


Ami jó és jól felszerelt autó az odakint is drága...

2016. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert amit ide hoznak mélyen ár alatt az ott általában már a sokat látott simlis török kereskedőknek se kell, nemhogy a német polgárnak. Egy patent állapotú alig valóban alig használt prémium kategóriás kocsi ott is sokba kerül, mert van rá kereslet. A széthajtott, 3.-4. tulajú 300.000km feletti futásteljesítményű tucat 3as BMW meg a kutyának se kell ott. Itthon még lehet vele villogni.
2016. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs használtautó, mivel az emberek nem vesznek újjat, ezért most nagy üzlet nyugatról hozni be a használt vasakat. De akkor már inkább olaszból behozott autó, ott nem sózzák az utakat. :D
2016. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is, Magyarországon rengetegen túlértékelik az autójukat, a hirdetésekben irreális árak vannak. Aztán gyakori, hogy a 2 millióért hirdetett autót 1,5-ért is adják, hiszen annyit ér, csak várják a balekot, aki 2-őt ad érte.

De a lényeg: Németből sokszor a 700 ezer km-est hozzák be, ami ott apró pénz, de mivel tolatnak vele Magyarországra, így már csak 120 ezer km lesz bennük. Még így is megéri eladni nekik olcsóbban.

Meg aztán ott vannak a törötten vett autók, amit itthon kipofoznak. Sokszor meglepően jó minőségben.

2016. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pontosan. Tulertekelik. En most neztem, hogy amit en vettem tavaly Nemetorszagban Opelt 2200 euroert, azt itt 8-9ezer alatt nem is talaltam. Rohej.
2016. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint a kimondhatatlan nevű "import német akciós" sörök. Valami másodfőzésű cefre, de "ócsó magyarnak jóvanazúgy", és olcsóbb, mint a magyar középmezőny (Soproni, Borsodi, Arany Ászok, stb) ami nem csúcsminőség legalább igazi sör.
2016. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Melyik az az Opel amit te 800ezerért vettél és 3millióért árulják? engem ez azért érdekelne...
2016. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen 3 millió? en azt irtam, hogy 2200 euroert vettem, de itthon 8-900ezer alatt nem talaltam ugyanazt a tipust.
2016. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja most latom, az elsonel lemaradt az ezer :D szoval 2200 euro nemetbe, otthon 8-900ezer ft, igy akartam irni
2016. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!