Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond? Nincs nagy...

Mi lehet a gond? Nincs nagy tapasztalatom.

Figyelt kérdés
Ha jól hallom,az autó belsejéből balra,a műszerfal,üveg,ajtó környékéről jön egy kissé pattogó,kattogó hang.Lehetséges,hogy a minuszok miatt valami műanyag megfagyott picit,megdermedt és annak a hangja?Nem úgy hallatszik,hogy motortérből jönne,talán még kerékről se.

2016. jan. 22. 21:17
1 2
 1/11 veterán vas ***** válasza:
67%
Van a bal kezednél a kormány és a műszerfal között egy kis kar. Próbáld meg vízszintesre állítani...... megszűnik a kattogó hang. ;)
2016. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
haha...nem indexjelző!Lehetne komolyan?!...
2016. jan. 22. 21:35
 3/11 A kérdező kommentje:
esetleg a viz valahova befolyt(fék pl?!) és az fagyott be és ad ki ilyen hangot?
2016. jan. 22. 22:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha valamibe belemegy a víz és megfagy, akkor az nem kattog - maximum ha valami elreped/megfeszül/kinyomódik a jég tágulásástól és utána kiolvad.


Milyen autó? Állóhelyzetben (járó motornál, mert ha nem jár a motor és áll a kocsi, akkor nem nagyon szokott semminek hangja lenni - ha az ülés nem nyikorog alattad és ki van kapcsolva a rádió ugye... :P ), menet közben vagy mindkettő? Sima úton és rázóson is? A motor fordulatszámával együtt változik a hang vagy attól független?

2016. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Opel Corsa(C) menetközben!talán rázóson picit jobban!és igen :d rádió kikapcsolva,ülés is ok! lány vagyok de azért na.. :)fordulatszántól független...2ben 5ben is alacsony és nagyobb fordulatszámon is...

Ha nagyon pontos akarnék lenni: nem állandó de szinte folytonos hang ami legjobban arra emlékeztet mint mikor a műanyaggal vmi... (ma elsőnek egyébként)

2016. jan. 22. 22:46
 6/11 A kérdező kommentje:
..ja és halk!
2016. jan. 22. 22:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt látatlanba megmondani senki nem fogja neked szerintem. Ha nagyon idegesít, akkor vidd el szerelőhoz, lehet hogy csak valami bagatell dolog.
2016. jan. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
világos!csak gondoltam hátha télen valami gyakori dolog ami mással is előfordult!Főleg leszűkítve h belül hallatszik,és a pattogó,kattogó halk hang ani hasonlít a műanyag hang pattogásához
2016. jan. 23. 13:03
 9/11 veterán vas ***** válasza:

" befolyt a víz valahova (fékbe), megfagyott és most a műszerfal mögül ad halk pattogó műanyag hangot"


A józan ész a garázsban maradt? ;)

2016. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#5 - lány vagy vagy sem, ezek a dolgok a srácoknak sem egyértelműek. Legalábbis manapság a fiúkat se érdekli annyira a technika, a műszaki dolgok.


Amikor legközelebb az autódban ülsz majd, akkor abban az irányban ahonnan a hangot hallod kezdd el nyomogatni a műanyagokat.

Ahogy közlekedsz vele az egész karosszéria és minden ami bele van építve rázkódik - a műanyag elemekből a nagyobbak (műszerfal, az ajtóborítás, az ajtókapaszkodók) csavarokkal rögzülnek, a kisebbek (ajtóborítás kis műanyag betétei, a tükörnél a belső oldalon lévő darabka, a műszerfal kisebb elemei, a hangszórórácsok) bepattintósak, patentek, esetleg ún. bolhák fogják őket. Ezek idővel lazulnak, engednek és kezdődik a nyöszörgés. Minél többet futott a kocsi és minél rázósabb úton, annál jobban fogod hallani.

Végignyomogatod, ha szerencséd van megszűnik (hogy aztán párezer km után újrakezdődjön ott vagy valahol máshol), ha nem akkor is megtalálod. A maximum amit tenni lehet ha sokáig fennáll a dolog, hogy az adott alkatrészt megkeresni, levenni, visszarakni, akár a rögzítő elem cseréjével.


Habár ezek az alkatrészek nem törékenyek, azért ne izomból nyomogasd, csak finoman.

És lehetőleg ne vezetés közben, mert az meg elvonja a figyelmedet - bár néha csak az segít.

Az egyik hölgyismerősöm Mazdájában az ülés alatt ciripelt egy műanyag takaróelem, amivel a szerelője nem volt hajlandó foglalkozni (ez a tiedre is érvényes: ha tényleg csak ennyi, akkor erre a szerelő esetleg csak rálegyint: nem szeretik csinálni, mert nagyon babrálós dolog és mondjuk egy órát eljátszik vele, utána meg abból lesz nézeteltérés hogy egy ilyen apróságért miért akar elkérni egy órányi munkadíjat, amikor nem is cserélt semmi... ...és ez nekem pl. teljesen érthető, mert dolgoztam szerelőként és volt hasonló szituációm). Úgy sikerült felfedezni, hogy ő vezetett én meg feküdtem a hátsó ülésen és figyeltem mi a fene zörög. :)

2016. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!