Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt bármit a motornak vagy...

Árt bármit a motornak vagy váltónak ha 2. -ból 4. -be váltok?

Figyelt kérdés
Meg esett hogy előttem tötyög 20-al valamilyen jármű de se nem fordulbse semmi. Index és mivel kettesben olyan 1500 a fordulat rátaposok max 50 ig hogy leelőzzem és mivel ideálisan nagy a sebesség egyből négyesbe teszem addig le esik a fordulat olyan 1800 ra ami szintén ideális a haladásra. Szóval gond e hogy nem teszem be még hármasba is hanem egyből 4?
2016. jan. 12. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ég világon semmi baja nem lesz. Nyugodtan használhatod így is. Azért a több fokozat, hogy legyen átfedés különböző sebességekhez, helyzetekhez. Menet közben egyesbe és hátramenetbe ne próbáld, a többitől nem lesz baj.
2016. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt semminek. Akkor lehet baj, ha negyedikbe kapcsolva túlságosan leesik a fordulat és csörömpölve, rángatva húz az autó. De nincs akkora különbség az áttételek között, hogy jól kihúzatva leessen a pincébe a fordulat.
2016. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szinte mindannyian csinálunk ilyet... Kényelmesebb és nem lesz baja, ha megfelelő fordulatnál csinálod.

Nagyritkán másodikból ötödikbe teszem, amikor a gyorsítás miatt talán még 80-nál is 2.ban vagyok, miközben 40-nél már jó neki ötödikben (gyenge és rövid fokozatú motorom van)... Semmire nem lenne jó, ha végigjátszanám az egészet a nem finoman járó kuplungjával (ilyen típus) és még "sokáig" pörgetném 10000-rel a szerencsétlent...

2016. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tökéletes válaszok. Köszönöm mindenkinek. :)
2016. jan. 12. 23:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!