Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet leellenörizni...

Hogyan lehet leellenörizni azt, hogy egy autó hány kilómétert futott?

Figyelt kérdés
gondolok arra, hogy sokesetben a kereskedők által külföldről behozott használtautók a lefutott kilóméterek mutatója vissza van "víve", s hogyan lehetne megtudni a hiteles kilóméterek számát?

2016. jan. 9. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
laikuskent kabe sehogy. A legjobb az ha megprobalsz a markakepviseletnel erdeklodni az auto elotorteneterol, de nagy valoszinuseggel ugysem kapsz valaszt.
2016. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van valami szervizkönyved és valós vételi szándékot, akkor beballagsz a márkaképviselethez a forgalmival és le tudják ellenőrizni, persze nem 1983-ig visszamenőleg.


Ha az autó a garanciaidőn túl nem márkaszervizbe járt, hanem máshova akkor a számlák munkalapok megléte lehet egy jó támpont.


Amit én ( meg sokan mások is ) el szoktam mondani, hogy a vételárnak annak valamilyen összhangban kell állnia az állapottal.


Amúgy érdekes ez a kilométer fetisizmus. Egyik cimbivel dumáltunk anno erről, ő bele volt betegedve a szervizkönyvbe meg a kilométerbe. Vett egy MK3-as Mondeot óra és könyv szerint 140 000km-rel, tényleg szép volt, nem volt törve bár már közelített a 10 évhez. Természetesen ő egyszer sem vitte márkaszervizbe az évek során, de lelkiismeretesen 10 000-renként olajat cserélt, ha gondja volt mindent megcsináltatott és akkor szóba került valami autóvásárlás témában ez a km meg szervizkönyv dolog. Feltettem neki egy egyszerű kérdést: a te autód szervizkönyves? Hát 140 000-ig za volt, most van benne 220 000. Akkor a te autód hulladék, te sem vennéd meg, mert nem szervizkönyves, igaz?


Azért legyünk őszinték, az átlag magyar nem hordja a kocsit márkaszervizbe gariidőn túl, ahogy a többi országban sem nagyon.


Ha szép az autó, ívül-belül-alul-felül akkor nem tökmindegy mit mutat az óra?

2016. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a szervizkönyvvel csak az a baj, ahogy az előző írja, hogy sokan már nem vezetik. Igaz, hogy az első évekről azért úgy ahogy tud támpontokat adni és tudod, és megtudod melyik szervizeket kell felhívni érdeklődés céljából.

Vagy ma már szinte minden autómárkánál vannak visszahívások, gyárilag hibás alkatrész cserék, ezeket is bele szokták vezetni a szervizkönyvekbe, ezért erről is információt szerezhetsz általa.

Nekem rendszám alapján is sikerült márkaszervizekben leérdeklődni majdnem minden autót. Ez is jó módszer.

2016. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat! ti hallottatok olyanról, hogy az autónak a sluszkulcsát beteszik valamilyen gépbe, és az pontosan megmondja hogy hány kilometerben van, én arra gondoltam, hogy ha esetleg ez igaz, akkor a kulcsban kellene legyen valamilyen adattároló, ami a kilóméterek számát elraktározza?
2016. jan. 19. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan típusok amik a kulcsban is tárolják ezt az információt, asszem a BMWnél, de ebben nem vagyok biztos.
2016. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy komolyabb autonal tucatnyi helyen rogzitik a kilometeroraallast, a kulcsos sztori is igaz.


Csakhogy a gyakorlottabb nepperek ott is atirjak.

2016. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:
Mindent meg lehet magyarázni, de maradjunk annyiban, hogy a használt autó vásárlás, egy jókora zsákbamiaú. ;)
2016. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszonylag egyszerű. Megnézed a kilométeróra állását, megszorzod hárommal, hozzáadod az üzembe helyezéstől számított évek tavaszi ás őszi óraátállítását, aztán a hasadra ütsz, és nagyjából meg is van.
2016. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:
Helyes az előbbi számítás, plusz annyi év, mennyi az autó súlya dkg.-ban. ;)
2016. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!