Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó átvételénél szalonból...

Új autó átvételénél szalonból mire kell figyelni/leellenőrizni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
megvan-e mind a 4 kereke :D szerinted mi a fenét látnál egy zsír új autón?
2011. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dizus ***** válasza:
65%
Emeltesd fel és nézd meg hogy nem rohad-e a kipufogó.Erősen nyomkodd lefele a kasztnit hogy jók-e még a lengéscsillapítók.Feszegesd meg a féltengelyeket.Rázd meg a gömbcsuklókat.Húzd meg a kerékanyákat.Próbáld ki a riasztót hogy 5perc után nem-e hagyja abba.Nézd meg hogy erős mozgatásra nem-e esik le a belső visszapillantó.Tömítő gumikat feszegesd meg hogy tartja-e a ragasztó.Gyertya hézagokat mindenképp ellenőrizd.A dudát próbáld hosszan nyomni hogy jól működik-e.Ha látod hogy közben gyülekeznek hozzád a szalon dolgozói,akkor valami nem jó a kocsin úgyhogy újra ellenőrizz le mindent!Röviden ennyi.
2011. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha gondolod,akkor természetes fénynél belenézhetsz a fényezésébe nincs-e rajta apró horpadás vagy hiba.De nem szokott ilyen lenni egy új autón!
2011. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ma 11:56 :D


kb ennyi :D

2011. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha van festék rétegvizsgálód, azt vidd magaddal. A szállítás sérült elemeket újra szokták fújni és általában elfelejtenek szólni róla. Mert akkor engedménnyel kéne adniuk.

Arról nem beszélve, ha az életben el akarod adni és a vásárló szintén megnézi a réteg vastagságot, azt fogja gondolni, hogy törött volt.

2011. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Viccesek vagytok valaszolók :D
2011. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 atilis ***** válasza:
100%

Elvileg semmire. Éppen ez a lényege az új autónak.

Azért a papírokat, forgalmit érdemes ellenőrizni, hogy jó adatokat írtak-e bele, de a kocsi elvileg kifogástalan kell legyen.

2011. dec. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer vettem új autót és amire a legközelebb figyelni fogok, az az üzemanyagszint. Tehát már a rendelésnél szólni fogok, hogy abba az x millió forintba szerinte bele fér a teli tank.

Nem ismerem az autót, hiszen most vettem. A környéket sem, mert nem a szomszéd utcában van a szalon. Ahogy elindulok, azonnal világít a lámpa, hogy már csak 3 csepp benzin van a tankban. A szép, új autómmal kereshetem a legközelebbi benzinkutat.

Ha ez nem dumálod ki magadnak, akkor legközelebbi benzinkutat keresd meg az átvétel előtt!

2011. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A benzin az tenyleg fontos. Nekem be is igerte az elado, hogy megtoltik. Nem tettek, igy mikor epp arra jartam beugrottam (majdnem ures tankkal), hogy na akkor lehet tankolni:) Szo nelkul megtettek.


Ha a szalonba volt kiallitva (nem csak ugy a parkoloban pihent) es mondjuk sokan bele ultek, gyerekek osszerugdostak a hatso ulest stb. akkor egy komplett mosas/takaritast is kerhetsz ra nyugodtan. Bar ha nem koszos kivul, akkor inkabb ne eroltesd, mert csak osszecseszik a fenyezest :)

2011. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha kiállított modellről van szó akkor mindenképp nézd meg az űléseket és a fényezést hogy nincs e rajta karcolás.
2011. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!