Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Többet fogyaszt az autó ha...

Többet fogyaszt az autó ha 5-en ülnek benne, mintha csak a sofőr lenne egyedül?

Figyelt kérdés

Kis benzines autó és az út nagy része lakott területen kívül van.

Azt éreztem hogy nem úgy gyorsul mint amikor egyedül megyek vele.


2015. dec. 29. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Jobban kifáradsz ( vagyis több energiára van szükséged) a kerékpározásban, ha nem csak te ülsz a bicajon hanem a csomagtartón van két 50 kilós cementes zsák is?


Most komolyan, a válaszhoz nem kell közlekedési mérnöknek lenni!

Plusz négy ember az 70 Kg-os átlagsúllyal számolva is közel 300 Kg - ami akár több is lehet. Ennyivel nagyobb súlyt kell mozgatnia a motornak. Ehhez értelemszerűen több energiára van szüksége, vagyis többet fogyaszt.

Pláne egy kis lökettérfogatú autónál jelentős ez az eltérés, mert egy 10 0000 köbcentis motorú nyergesvonatónál, ami üresen is van 16-18 tonna, nem fog az a 300 Kg. nagy plusz terhet jelenteni, de 1200 köbcentis motornál, ahol a saját tömeg alig éri el az 1 tonnát ( ha eléri egyáltalán!) ez 30-40%-os plusz súly!

2015. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igen, ugyanis a

mozgási energia = 1/2 * tömeg * sebességnégyzet

mozgási energia, nem más, mint az a befektetett energia ami az adott sebesség eléréséhez szükséges(ideális esetben, nincs surlódás, légellenállás, stb)


Tehát a nagyobb tömegű test adott sebességre való felgyorsításához több energia kell, ami több üzemanyag használatot jelent.

2015. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
állandó sebességnél is van érezhető fogyasztás növekedés?
2015. dec. 29. 12:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Hehe. Állandó sebességnél is vinni kell a pluszt.
2015. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, pont nekem is ez tűnt fel egyik nap. Azt hittem valami gond van a kocsival. 1.2-es autó, szinte mindig egyedül járok vele, hosszú utakon 5,5-re szokott beállni a fedélzeti. Most mentem +4 személlyel + csomagok, cca. +300kg. A sebesség a köd miatt még kevesebb is volt és végig 6,0-6,1-et mutatott a kijelző. Tankolásnál is többet mértem.

Azóta megint nulláztam és a megszokott 5,5-et hozza. :)

2015. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor jobb lesz, ha nem viszek több potyautast az 1000-es Swifttel...
2015. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
úgy látom egyeseknek (pl kérdező) diploma kell egy ilyen alap dolog felismeréséhez,hogy több súly mozgatásához több energia kell.....
2015. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kisautók érzik meg legjobban a plusz utasokat, nekem már ha 4-en ülünk az autóban + néhány kis csomag, már akkor is 1 literrel többet eszik, mint mikor magamba megyek, és a traktorokat is padlógázzal előzöm.
2015. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy tobbet eszik csak azt nem h mennyivel vagy egyaltalan szamottevo e.
2015. dec. 30. 09:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, számottevő, egy fél literrel minden autó többet eszik ilyenkor, de van amelyik egy jó literrel is többet eszik. Mondjuk ez típusfüggő is. De ezért ne dobj ki senkit az autóból.
2015. dec. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!