Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha jön a -10, -15 fokos hideg...

Ha jön a -10, -15 fokos hideg nem fog behalni a motor? Nem cseréltem olajat.

Figyelt kérdés

Vettem egy autót fél éve, mondta akitől vettem, hogy volt olaj cserélve, de csak félig van az olajszint min-max szint között, és mindig halogattam, de idén már nem lesz lecserélve, csak rögtön január elején.

Kibírja még ezt a pár hetet?



2015. dec. 25. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
-a minusz 15 sem árt a motornak,de egyébként mi a kérdésed ?
2015. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
az olajszint megfelelő,a motor működtethető ilyen hidegben.a többi szerencse kérdése.
2015. dec. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Es megis mi köze van az elhalasztott olajcserének a -10fokos hidegindításhoz!?
2015. dec. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem töltesz bele az olajcsere előtt egy fél liter olajat, ha kevés van benne?
2015. dec. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki fogja bírni. Csak az a kérdés hogy igazat állított e az előző gazda. Na mindegy az a néhány hét már nem oszt-szoroz.
2015. dec. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Johnny_5 válasza:
Saját tapasztalat (Opel Astra F). Én tavaly jártam így, és én megkérdeztem az előző tulajt, hogy milyen olaj volt benne, és vettem hozzá egy litert, azt ráöntöttem. Mondjuk nekem nem kellett sok (kb. 2 deci). Volt már időpontom a szerelőnél, és azt egy hónapot már nem akartam bolygatni. Azt vettem észre, ( a nívó pálcán lévő olajat néztem meg a szokásos "morzsolós" módszerrel, és érezhetően "lekváros" volt már az olaj) hogy ha kint állt az autó a fagyban éjszakánként, akkor reggel egy kicsit jobban megkínlódott vele az önindító, mire azt a hideg, amúgy sem túl viszkózus olajat "megtörte". Nyilván, a frissebb olajnál, ami még maximálisan ken, ott könnyebb a hidegben is indítani. De szóval a lényeg, ha van benne elég olaj, akkor nem fog "behalni" a motor. Persze nem a legjobb neki, de kibírja.
2015. dec. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ki nem is bírja, majd megszokja! :)
2015. dec. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!