Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire késői olajcsere árt...

AlphaNice kérdése:

Mennyire késői olajcsere árt a kocsinak?

Figyelt kérdés

Vettem egy kocsit 84 ezer km-el. Annyit tudok az előző olajcseréről hogy ki van irva a motortérbe hogy "következő olajcsere 85 ezer km-nél!!" Azóta már 86200 van benne. Most készülök cserélni. Nagy gond ha kb 2000km-el meghaladom?


Suzuki Swift 1.0

19/F



2015. dec. 25. 00:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb, ne várj vele addig, amíg ilyen lesz:


https://www.youtube.com/watch?v=toCcCoqDX5I

2015. dec. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha olajcsere nem volt, akkor nem volt lecserélve a vezérlés sem.

Az sem nem mérvadó információ, ha egy cetlin kiírta az előző tulaj, hogy "következő olajcsere 85 ezer km-nél!!".


Használt autó vásárlás után illene rögtön olajat, szűrőket, vezérlést cserélni, függetlenül attól, hogy az eladó mit mondott (írt).

Olajat cserélni egyébként 10ezer km megtétele után, de ha kevese3bbet futott az autó, akkor egy év elteltével illik lecserélni.

A Suzuki igénytelen kisautó, ha az olaj megfelelő minőségű benne, kicsi az esélye, a meghibásodásnak, de az olajat ne sajnáld tőle.

Egy szerelő a motorban lévő olaj színéről, szagáról megmondja , ha azt már cserélni kell, de azt az állapotot nem szabadna megvárni.

2015. dec. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A 2-es mindent elmondott, amit tudni kell.


Én csak ismétlem az előttem szólót, az olaj minőségével ne spórolj..és azonnal vezérműszíj csere..de nézz utána, hogy kell, mert azzal nagyot lehet bukni.

2015. dec. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor én is válaszolok a kérdésedre, mint szerelő. Nem, nem baj, h 2000km- el többet mentél vele, ettől nem lehet baja, ha valóban le volt cserélve az olaj 10- 15 ezer km- el ezelőtt.
2015. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nem csak futott km alapján kell olajat cserélni hanem évente sem árt ezzel foglalkozni. Ha mondjuk te tavaly decemberbe cseréltél olajat és összesen mentél az autóval 5000 km távot akkor is illik 1 év után cserélni olajat mert az olaj kenése már nem az igazi így sem. Én amikor használtan vettem az autómat sajnos jó sok kilométerrel én vásárlás után 1 héttel már vittem szervizbe teljes átnézetésre és kértem olaj cserét, szűrő cserét, a vezérlést meg fél évvel később cseréltettem le a vízpumpával együtt.



Ha nem rég volt cserélve de egy picit túl haladtál ez még nem akkora probléma egyébként de amint teheted vidd el olajcserére 1 óra alatt megvan, javasolt a szűrőket is cseréltetni meg ha már úgy is odaviszed nézesd is át az autódat hogy ha van még valami hiba tudjál róla. Sajnos használt autónál ez van költeni még kell rá. Én közel 150 ezret költöttem az autómra úgy hogy 1 év alatt beleraktam 30.000 km-ert sokat is használom részben a munkám miatt.


Nagyon ne halogasd az olajcserét a drága testvérem járt már így hogy az F astrájába 2 éve nem cserélte ki az olajat és bizony eléggé megártott a motornak mert iszonyatosan gyengült illetve amikor bevittem neki szervizbe 3 órán át ültek rajta mert az olaj szinte be volt állva motor több részét is bontani kellett illetve a tömítéseket is cserélni kellett emiatt sőt a motort belülről alaposan kimosták plusz az olajteknőbe is vastagon megvolt gyűlve az olajsár. Mivel turbó dízeles az autója mondták neki hogy hatalmas szerencséje van hogy nem ártott a turbónak még mert akkor annyit kellett volna rá költenie amennyiből már kap egy másik F astrát.


Egyébként minden motornál érdemes az olajat lecserélni a megadott intervallumokban amint elérte a futott km-ert vagy az 1 évet a 2 csere közt már viheted is olajcserére.

2015. dec. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tesód két éve nem cserélte ki, az előző tulaj meg előtte 5 éven át... Két év alatt nem lesz egy olajból kátrány, hacsak nem szar a motor és közben nem 100ezret mentek vele egy olajjal.
2015. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2000 km az nem sok, ezzel nem ártottál a motornak.
2015. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 B.Szabolcs ***** válasza:

Használt autóban nincs bizalom!! Minden alapszervíz kötelező!!

Ne bízz senkiben és ne spórolj ezen! Ha szar olaj volt eleve benne azt sem tudhatod!

Légy jó gazdija és meghálálja!

2015. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lecseréltem. Köszönöm az információt és a segítséget mindenkinek!
2016. jan. 3. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!