Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Komoly karcolás eltüntetése?

Firefox785 kérdése:

Komoly karcolás eltüntetése?

Figyelt kérdés
Üdv. Az lenne a problémám hogy ma tolatás közben a kapun nagyon meghúztam a kocsim a vezető ajtónál mennyi lenne ennek a javítása elég mély a kicsike és kb 30-35 centi hosszú :/

2015. dec. 23. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kilátszik az alapozó is?


25e környékén biztosan lefújnak egy elemet - na nem márkaszervizben.

2015. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaja elég durva és nem lehetne megoldani másképp mert diák vagyok szóval nem valami vastag és most az ünnepek is ..... esetleg valami polírozó márka stb ?
2015. dec. 23. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akartam írni a polírt, de ekkora karcot az nem szed ki, legfeljebb nem fog annyira látszani. Ahogy írta az első, karosszériajavítók megoldják a dolgot kb 30 ezerből.
2015. dec. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahha értem és ha például spórolnák rá és az egész kocsit rendbe szedetném a kisebb nagyobb karcoktól az mennyibe kerülne kb?
2015. dec. 23. 21:06
 5/10 A kérdező kommentje:
21:5 köszönöm neked is kellemes ünnepeket
2015. dec. 23. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a lemez nincs ki, tehát nem kockázatos rozsdásodás szempontjából, akkor én hagynám. Egy karc vagy horpadás is plusz lopásgátló (nekem egy biciklis horpasztotta be 20 centi hosszan a csomagtérajtót, lakk nem sérült, legalább 6 éve úgy van).
2015. dec. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2015. dec. 23. 21:15
 8/10 anonim ***** válasza:

a parom uj autojat kulcsoztak

o ebayrol vagy honnan rendelt festekjavito tollat

ugyanolyan szinben ami a kocsija, majd tuvel nagyon vekonyan festeket rakott a karcolasba majd egy kis polirozas


a karcolas messzirol nem latszik mert a festek kitakarja viszont nem lesz fenyes, hisz lakk nem lesz rajta, de kevesbe lesz latvanyos

2015. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyon szűkös a keret az is megoldás lehetne hogy festékboltban kevertetsz az autód színkódja alapján festéksprayt (kb3000ft), az egész ajtót körbemaszkolod (10méter szalag kb 700ft) majd pormentesre törlöd a felületet, majd több vékony rétegben felviszed a festéket, ez a legköltséghatékonyabb megoldás, viszont ha horpadt a lemez akkor azon nem sokat változtat. Ha nem érzed magadban az erőt egy ilyen művelethez akkor bármelyik sufniműhelyben 5-10 ezer forin között megcsinálják.


Ha horpadt a lemez azt ki kell nyomni/húzni + glett aztán alapozás, festés, ez szakembert igényel, nem is olcsó. 20ezertől határ a csillagos ég


Ha csak minimális a karc, lemez nem horpadt csak az festés sérült, akkor ki kell próbálni az ilyen esetre kitalált "filceket" tescóban is lehet kapni több színkódban, de ekkor számolni kell a rozsdásodás kockázatával, átmeneti megoldásnak teljesen jó.


Ez ne rontsa el a karácsonyod, kellemes ünnepeket :)

2015. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem érte el az apalozót, akkor polírozó készlettel

https://www.youtube.com/watch?v=UZCCvTyT3eo

Ha már nagyon mély, akkor fel kell tölteni a karcolást és száradás után ráfesteni. Elkenni a felesleget és végül polírozni

https://www.youtube.com/watch?v=S2aC_oseMe4

A gyári ajánlás szerint is így javítják a gyárból a kereskedőhöz történő szállítás során keletkezett karcolásokat.

2015. dec. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!