Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AUTOCHEM motorolajtér tisztító...

AUTOCHEM motorolajtér tisztítóról mi a véleményetek? Érdemes használni? Ártok az autó motorjának vagy nem?

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A motor tisztító adalékokat én mellőzném, A vegyi összetételük miatt.Az a baj,hogy nem ajánlatos a siklócsapágyak puha mikron vastagságú fémjei miatt.Van a melyik teflon bevonatos.ez utóbbi inkább saját építésű motorra jellemző.A lerakódásokat sem távolítják el hiánytalanul.Sőt, van amelyik egyáltalán nem.Ami teljesen eldugult azt vegyi úton sem lehet.ott csak a bontás segít.Itt a jobbik eset mikor nem keletkezik nagy mérvű kopás.ami ritka.Az ecu nem jelzi. ami meg még átjárható azt meg minőségi 0w-30-as full szinti minőségi motor olajjal ki lehet tisztítani.Mikor a minőségi hiányosságokban bővelkedő olcsó olajat meg veszik erre nem gondolnak,csak az árára.Ezek nem látják el ,csak a kenési és hőelvezetési funkciójukat.A kenésit is általában kifogásolhatóan.A lerakódás nagy része meg a hőtűrő hiányossága miatt van,na meg azért mert engedi leülepedni a korom szemcséket. A minőségi olajoknál ülepedési hajlam minimális.A szennyeződés oldása jó ,vagy kiváló.Ha normális olajat használ valaki,és nem gagyi kategóriást,annak amúgy sincs ezekre az adalékokra szüksége.Vigyázni kell,mert a Magyar országon forgalmazott olajak két harmada hamis.Csak biztos helyről vásároljatok.
2015. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Dacia logan 1.5dci autón szeretnék olajat cserélni és ezért kérdeztem. Egy kis hidrotőke csattogást hallok,ezért gondoltam a tisztitásra. Egyébként Elf Evolution 900 sxr 5w40 -es olajat használok. Más fajtát kellene?
2015. dec. 21. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:
a lényeg,hogy full szintetikus legyen az olaj.
2015. dec. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!