Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az AC felszívja a koszt a...

Az AC felszívja a koszt a tartályból ha kevés az üzemanyag?

Figyelt kérdés
Gyakran írják az oldalon. Mégis hogyan lehetséges?

2015. dec. 6. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
igen ,felkaphatja a szűrőig amit,ha nagyon sok a kosz, el is tömíthet annyira,hogy nem megy át rajta az üzemanyag, vagy csak részben.
2015. dec. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem miért írogatják..


1. A koszt oda tudja szívni ha félig van, akkor is.

2. Ismerőseim évek óta járnak úgy régi kocsival, hogy sárga lámpa, majd tankol rá 2000-ért.

3. Hogy jutna be komoly kosz a tankba mikor 1 perc egy tankolás?

4. Évtizedek óta műanyag tankokat használnak, nem rohad, nem csapódik ki semmi a rendszerből


Ez egy bullshit.


Dízelekre káros ha kevés üzemanyaggal furikázol, mert a nagy nyomás miatt túlságosan felmelegedhet a gázolaj a tankban. És már forró gázolaj kering a rendszerben, pláne városban.

AC pumpát esetleg olyan szinten befolyásolja, hogy gyengébb a hűtése, mivel nem merül az üzemanyag alá. De, hogy ez mennyivel rövidíti az élettartamot azt nem tudom.


Én ha villant a sárga, megyek tankolni tele. Hossz távon ez a legolcsóbb. 2-5 ezer Forintonként kutat keresni + idő és költség semmi értelme.

2015. dec. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
akkor iktasd ki a szűrőt ,mert a tank és a csövek mind tiszták és fölöslegesen megterheli az AC-t minek a + terheléstől csak csökken az élettartama
2015. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Dörmögő ***** válasza:
100%
Alap esetben a szennyeződések a tank alján vannak. Ezeknek az esetleges felszívását nem befolyásolja az üzemanyag mennyisége. Fogyó üzemanyagnál maximum a felszínen úszkáló koszok juthatnak el olyan helyekre ahová egyébként nem.
2015. dec. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Tomcatters ***** válasza:
Nekem pl nem rég lett cserélve az üzemanyagszűrő talán 2-3x volt ,h kigyulladt az üzemanyagszintjelző ... szerintem azzal nem nagyon függhet össze ,nekem csak tankon belül van egy nagyon finom szerkezetű benzinszűrő(tank in tank) .. ilyen nagyon halvány karamell színű elszineződésvolt a fehér szűrőn és hirtelen gázadásnál kizárólag 1-2 fokozatban hirtelen gázadásra rángatott mig fel nem gyorsult kb 50-60 ig vagy 3. Nem tettem de pl 3 tól már nem .. gondolom ott már megvolt a sebesség és a lendület a motornak
2015. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

"3. Hogy jutna be komoly kosz a tankba mikor 1 perc egy tankolás? "


Úgy, hogy a tankon szokott lenni szuszogó is, és nem mindegyiken van szűrő. Amikor fogy az üzemanyag, akkor ott kinti levegőt tud szívni és a vákuum nem roppantja össze a műanyag tankot.


Nem úgy kell elképzelni ezt a kosz dolgot, hogy van benne fél vödör sóder vagy ilyesmi. nagyon apró, finom porszerű szennyeződés lehet benne, ami leülepszik. Ez pl egy Audi tankja, a szivattyú mellett látható itt ott, hogy összeállt a kosz a tank alján:


[link]

2015. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Most nézem, a műanyag házon is látszik, hol fogdostuk össze :D
2015. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 SándorÚr ***** válasza:
ez a felszívja dolog nekem is szúrja a szemem, mert sok kocsin, pl Fordbál a tank alján szívja ki a benzint mert az ac pumpa meg a benzin cső a fenék lemezen fut végig, tehát ha lenne benne kosz akkor egyből dugítaná a rendszert
2015. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#2, Dörmögő, SándorÚr


Na kb. így gondolom én is, ettől függetlenül már többször is olvastam, hogy ha kevés az üzemanyag, felkapja a koszt. Gondolom a tizenéves válaszolók a Simson tankjából indultak ki, ami ha nem teszem tartalékra, akkor 4-5 cm-rel magasabbról engedi a benzint, így a tank alján lévő rozsda nem jut be a rendszerbe. Bár tartalékon sem, hiszen van rajta szűrő is. Az autók pedig mindig a legalsó pontról szívnak, max. az úszó koszt tudnák beszívni, de mi az ami könnyebb az üzemanyagnál, a falevél?


John_McClane


Ok bejutott, de menet közben öblíti a benzin a tankot, hiszen folyamatosan mozog, és tele tanknál is szívja az esetleges szemetet, majd jól betolja a szűrőbe (jó esetben). A kedves válaszolók némelyike szerint ez csak üresedő tanknál fordulhat elő, mintha az AC lebegne az üzemanyag felszínén és úgy dolgozna...

:)

2015. dec. 6. 17:11
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Egy tele tank üzemanyagban a rázkódás miatt azért kisebb koncentrációban lebeg a retek, mint amikor csak 5 liter van a tank alján. Az AC körül volt egy külső szűrő, azon is volt némi kosz, viszont ezen szűrőn a legkisebb porszemcsék már simán átmennek. Gondolom ezért is van az AC után plusz egy üzemanyagszűrő illetve sok autóban valami extra szenes üzemanyagszűrő.
2015. dec. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!