Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a B kategóriás jogosítvány...

Ha a B kategóriás jogosítvány kategória érvényessége lejárt, mennyi ideig lehet hosszabítani úgy, hogy ne kelljen újravizsgázni? Van valami határidő, vagy nincs?

Figyelt kérdés
jogosítvány,közlekedés,kresz vizsga
2015. nov. 26. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A jogosítvány nem jár le, csak az orvosi alkalmassági.
2015. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
Sajnos sosem jár le, pedig 5 évente jó lenne egy 1órás kis vezetgetés vizsgabiztossal.
2015. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha egyszer levizsgáztál többször nem kell, csak az orvosit kell megújítani meghatározott időszakonként.

( Kivéve persze, ha eltiltanak egy időre, vagy utánképzésre köteleznek.)

2015. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

"Beviz Elek nevű felhasználó válasza:


Sajnos sosem jár le, pedig 5 évente jó lenne egy 1órás kis vezetgetés vizsgabiztossal."


A vezetői engedély=felelős vagyok a tetteimért, csakis kizárólag én. Ha nem frissítem a tudásomat, s baj lesz belőle, akkor a következményét is viselnem kell. Minden autósiskola nyitva azok előtt, akik szeretnének gyakorolni oktató mellett.

2015. nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

Igazad van, de sajnos vannak olyanok akik:

-egyáltalán nincs érzékük hozzá

-vizsgán átrúgdosták és azóta senki nem tanította

-sosem fog fizetni pár pótóráért


[link]


Az ilyeneket kiszűrnén az 5 évenkénti "ellenörző" vizsgákkal és örökre elvenném a jogosítványukat.

2015. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2.

"pedig 5 évente jó lenne egy 1órás kis vezetgetés vizsgabiztossal." - Ez szerintem teljesen felesleges lenne.

Aki vezet, az egyre nagyobb rutint szerez. Felesleges 5 évente drága pénzen ellenőrizni, hogy rutinosabb-e már mint korábban. Rosszabbul biztos nem fog vezetni, mint amikor levizsgázott.

Viszont annak lenne értelme, hogy időnként az eltelt évek alatt bevezetett jogszabályi változásokból kelljen vizsgázni.

2015. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beviz Elek ***** válasza:

Ott van egyel feljebb egy video. Megnézted mielőtt leìrtad a választ?

A jogosítvány megszerzése nem azt jelenti hogy a tanuló milyen ügyes és már igazi sofőr. Azt jelenti, hogy ismeri a szabályokat, többé-kevésbé tudja kezelni az autót és kimehet a forgalomba. Ettől függetlenül nem jó sofőr. 5 év után sokkal szigorúbb vizsgabiztosok ülnének és sok jogsit bevonnának.

2015. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!