Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51: hogyan kell...

Simson S51: hogyan kell bekötni a hátsó lámpát?

Figyelt kérdés

Nekem csak akkor jó ha az egyik lábra féklámpa vezetéket kötöm, a másik lábra meg a töltőtekercsről jövő vezetéket kötöm.


Kapcsolási rajz alapján a szürke színű lábról testre kéne vinni a vezetéket, de eddig nem sikerült rájönnöm, hogyan


Bár lehet butaságot beszélek


2015. nov. 21. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

kb. 5-6féle simson kapcsrajz létezik!

Ezek 30-40éves mopedek.

Érdemes egész vezeték köteget végigmérned, tekercsekből is kb. 4féle, lendkerékből 3féle!

Mind1 melyik komplett rendszert javítod meg de az komplett legyen, mert vagy a szikra lesz gyenge vagy kiveri valamelyik izzót.

Az izzók teljesítménye is fontos!


sok sikert, simán egy hétvégi szívás rámegy amilyen kokányok már az eladó simsonok :(

2015. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szürke az nem nagyon szokott test vezeték lenni, a test az vagy barna vagy fekete, ha kapcsolható akkor általában fehér-barna (pl. tirisztorra a leállító vezeték a gyújtáskapcsolóból). Valahonnan keríts egy testet mind a két izzónak, ezt én közösíteném is (vagy eleve úgy van, nem tudom) és ezer egy helyre be lehet húzni. A féklámpát a kapcsolóra kötöd (ami a töltőtekercsről jövő feszültséget kapcsolja), a hátsót pedig a vil. tekercsre.
2015. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

" Valahonnan keríts egy testet mind a két izzónak, ezt én közösíteném is (vagy eleve úgy van, nem tudom)"


Biztosan nincs közös testen a két izzó, hiszen a féklámpánál a gyári kapcsoló testet kapcsol, és a tekercsről kap állandó feszültséget (ezért is van a gyári lámpa mindkét érintkezője elszigetelve), miközben a hátsó lámpa állandó testet és kapcsolt feszültséget kap. Azért nem pozitívot, mert a világítás váltakozó feszültségről megy!


Szinte hetente linkelem a rajzokat.

N-es:

[link]

B-s:

[link]

Bár szinte ugyanaz a kettő...

2015. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
csak akkor világít, ha a pirossal jelölt lábra rákötöm a féklámpa tekercset , sárgával jelölt lábra pedig a töltőtekercset ( bár egy tekercsen van mind2 vezeték)
2015. nov. 21. 20:45
 5/5 A kérdező kommentje:
2015. nov. 21. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!