Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ad ki az autó csörgő-csa...

Miért ad ki az autó csörgő-csattogó hangot ha ütésig ki van tekerve? Több lent

Figyelt kérdés

Tolatás közben,mikor teljesen ki van teljesen tekerve a kormány az autó csörgő-csattogó hangot ad ki.

Mit tegyek?

Autó:Renault Mégane Scénic 1.9 dCi Expression 75kW;102Le;2001 kb.200000Km.



2015. okt. 31. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ütközésnél a kormányszervó szivattyú nagyon erőlködik ami alapból erőlködne csak a zaj amiről beszélsz már annak a jele hogy már nagyon a végét járj, én csapágyra tippelek hogy az előbb utóbb megadja magát és akkor már nem csak akkor lesz vele problémád ha ütközésig kitekered. Én a helyedbe bevinném szerelőhöz hogy nézzék meg, tegyék picit rendbe nehogy akkor érjen baj amikor nagyon kell az autó vagy épp útközbe adja meg magát és akkor nehogy evégett bajod legyen.
2015. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ,én a féltengelyre gyanakodtam,tudtommal az is szokott ilyen hangokat kiadni.
2015. okt. 31. 18:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem előző félreértette, vagy én értem félre.


Szoval ha álló helyzetben morog, vagy akármit is zajong, akkor szervoszivattyú esélyes ahogy ő is írta.


A terhelés alatt, ahogy elindulsz, akkor féltengelycsukló lesz, már kopott (az is lehet hogy már rég kiszakadt a gumiharang és telement kosszal majd kikopott).

Ugye ahogy kitekered a kormányt, a csuklón jóval nagyobb a terhelés, és ugrálnak benne a golyók, előbb-utóbb szétugrik.


20 éves koromban pont így ugrasztottam szét egyzser, alászedtem, és jó nagy gázzal rückwärts-ben akartam fordulni, majd egszer csak mintha kiugrott volna őresbe. Gondoltam a váltó. Raktam 1-est, ott sem megy. 2 ott sem.


Na akkor alánézem és megnyugodtam, egy féltengelycsukló mégiscsak olcsóbb mint a váltó, és megszámolhattam hány golyó van benne.:)

2015. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az autó jobb oldalon csörög,de azon az oldalon már ki volt cseréltetve a féltengelycsukló,akkor mi lehet a hiba?
2015. okt. 31. 19:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól rakták össze? Én csak arra tudnék tippelni. Még kuplung lehetne, de akkor nem kellene hozzá a kormányt kitekerni.
2015. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kuplung nem lehet nyáron nyaralás közben volt cserélve,és jól rakták össze a féltengely csuklót.
2015. okt. 31. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor passz. Ha alá tudnék feküdni biztos meg tudnám mondani.:)
2015. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem segítene rajta egy szervóolaj csere?....amúgyis motor olaj csere lesz karácsony előtt.
2015. okt. 31. 20:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. De most hogy mondod, nézd még meg a dolgokat a szíjnál, ami hajtja a szervót.


És én azért a javítás ellenére megnézném azt a féltangelyt. Nekem javítottak már meg úgy féket, hogy jól felszámolták a csúszóhővelyeket, és közben csak tekertek a csapra valami műanyag cuccot, hogy a műszakit kibírja. Volt meglepetés amikor szétszedtem.

2015. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát majd később,most halt meg a generátor.
2015. okt. 31. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!