Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek a barátnőm...

Milyen autót vegyek a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

24 éves, teljesen kezdő autóvezető. Valami olyan autó kéne neki, amivel rutint tud szerezni, és a mindennapi ügyeit tudja intézni városon belül (20-30km/nap). Párom 42 kg, szóval kormány szervó és fékrásegítő legyen benne, és legyen vele könnyű parkolni a belvárosban (vagy úgy egyáltalán). Legyen biztonságos az autó, hogy ha hibázik, ne haljon meg lehetőleg. Odáig van a mercikért, de szerintem az túl nagy lenne elsőre. Valami kis női autó kéne. Összeghatár 3 millió Ft.

Köszönöm a nálam hozzáértőbbek (nem nehéz) segítségét!



2015. okt. 29. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha 42 kiló akkor valami lábbal hajtható gyerekautót. Az viszont fix hogy ennyit nem költenék a csajra, még magamnak is alig tudnám megvenni. Aztán ha szakítás van pedig nem illik visszakérni vagy fejéhez vágni az ajándékot.
2015. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es!

Én nem tudom,milyen kocsit ajánlanék nekik,viszont szerintem nem az volt a kérdés,hogy ki mennyit költene egy csajra,meg hogy te mit engedhetsz meg magadnak,illetve hogy egy szakítás után mi lesz...

2015. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzak, hogy felesleges 3 millióért autót venni neki, ha most tanul csak vezetni. Meghúzza, széttöri, nem tudja hogy kell használni, nem éri meg. Használtan, 1-1,5 millióért már lehet kapni szép, 5-10 éves autókat, amik neki pont jók lehetnek.


Nekünk van már 10 éve egy VW Polo IV 1.4 a családban. Nagyon kényelmes, a bézs kárpittal főleg a kategóriáján belül egészen csinos is, van benne soksok extra, 75 lóerővel nem öli meg magát, de azért nem kell vele erőlködni sem a haladáshoz, mint pl. az 1.2-es variánssal. Kicsit sok olajat fogyaszt, és ha odalépnek neki, akkor benzint is tud enni (édesanyám alatt 5-6 litert fogyaszt, alattam van hogy 8 is lecsúszik), de a 10 év és 230 ezer km alatt nem volt vele SEMMI komolyabb probléma! A legnagyobb talán az volt, hogy a klímát kellett szervizelni, az 30 ezerbe fájt a márkaszervizben, valamint az elektronika hülyült meg tavaly télen, 10 ezerért megcsinálta a márkaszerviz. Ezen kívül csak a szokásos éves szerviz volt, olajcsere, gumicsere, fékbetétek stb. Csak ajánlani tudom! És mellesleg, ha még a modellfrissítés előtti, elöl körlámpás változatot nézitek ki, abban még van egy cseppnyi merci is - a 2000 körüli E-merciknek volt olyan kereklámpája, mint ennek a Polonak.


Ezen kívül én 1,5 millióért vettem tavaly a kocsim (BMW 328i E36 cabriolet), de nem ajánlanám a barátnődnek, hátsó keréken van majdnem 200 lóerő, fogyaszt is mint az állat, nem egy ideális első autó. Habár szép.

2015. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerinytem is felesleges elso autóra 3M-ót kolteni. Jovohét végén lesz egy ilyenem ennyiért csak klímás. Ez valószínuleg teljesen jó kezdo kocsi.

[link]

2015. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha merci kell, hát merci kell. A p1na nagy úr, ugye a világ p1nájának 100% a nőké, tehát ha Merci kell hát Mercit kell venned...


Ez 3misi és nagyon dögös!


[link]

2015. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vagy ez: [link]


Ennyi semmirevaló kacattal egy hüly3 40kilós p1csa is elvezeti és parkol vele a városban:

-tolatóradar

-abs

-asr

-esp

-ads

-apr

-ard

-stb.stb.stb.stb...

2015. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Szia , hát van pár alap dolog amit végül is szem előtt kéne tartani kocsivásárláskor . Ha gondolod írj privibe .
2015. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mikeXxX ***** válasza:
Igazán ne haragudj a kérdésért de te egy arab sejk vagy ? minek 3 millás autó egy kezdő vezetőnek , hogy össze tőrje vagy leégesse a kuplungot vagy tönkre tegye az automata váltót ? Párszázas ajánlat mint a mekiben aztán ha minden megy rendesen jöhet egy normális autó szerintem de te pénzed kedves sejk úr illetve a te pénztárcád !
2015. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Koaxk Ábel ***** válasza:

Olvasom a kommenteket és egy kicsit fogom a fejem.


"Felesleges 3 millió forintot költeni első autóra"


Tök jó, hogy így a kérdező zsebében nyúlkálnak, de az a gyanúm, hogyha 3 milliót tud a barátnőre költeni, akkor ez az összeg nem vágja földhöz.


Amúgy ha autó oldalról nézzük 3 millió forint nem egy oltári nagy összeg, új autóból éppen hogy a fapados kategória, használtból már vidámabb a kínálat.


Nyilván itt a válaszolók magukból indulnak ki, de ha anyagilag nem fáj, miért üljön a kérdező kedves barátnője, egy 1 milliós autóba amire költeni kell, mint egy jóval korszerűbb és fiatalabb 3 milliós autóba márkától, évjárattól függetlenül.


1 milliós autót nem azért vesznek a magyarok, mert olyan szuper, hanem mert, ennyiből próbálnak valamit kihozni.


Volt pár autóm és igen csak tudom mi a különbség az 1 milliós és a 3 milliós autó között.


Egyébként ha a hölgy Mercedes-t akar és tényleg belefér a keretbe egy 2008 utáni C vagy CLC Mercedes jó választás lehet. Nem túl nagy és oltári élmény vezetni, de ebből a 3 misi a beugró kategória.

2015. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mikeXxX ***** válasza:

9# tudod én is fogom a fejem mikor valaki mindig okosnak hiszi magát !

Tudod nem azon van a probléma , hogy megvenni ! A volt csajomnak is adtam autót többet is ért mint 3 misi de minek adjam oda egy kezdő vezetőnek , hogy utána bukjak rajta na nem köszi nem ezért dolgoztam meg mindenért hogy elherdáljam egy nőre csak egy példa levitte a tükröt miközben beállt a kertbe én persze már láttam mi lesz mondtam is hogy álljon meg miután levitte nem azt mondta hogy juj bocsi vagy akármi hanem jól van na majd lesz rá véve egy másik csak azt a másikat is persze te veszed na ezért mondtam , hogy felesleges aztán akkor inkább vegyél tükör tronikosat is mert ha nem fér el cserélődjön !

2015. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!