Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízeles motornál chiptuning...

Dízeles motornál chiptuning és optimalizálás után +23Le és +45Nm érezhető növekedés?

Figyelt kérdés
Fogyasztást valóban csökkenti a chiptuning és megéri vele foglalkozni ha nem versenyautó kell, csak egy erősen húzó autó. Öt utassal csomaggal együtt, vagy futót húzva ne fogyjon el az erő emelkedőn stb.
2015. okt. 27. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Érezhető a növekedés és megéri vele foglalkozni. Rugalmasabb, erősebb jobb vezetni.
2015. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
De a fogyasztás nem fog csökkenni, igazából már az eredmény ha nem növekszik számottevően.
2015. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Fogyasztással városban várhatsz csökkenést, de ez nagyon jobb láb függő. Megéri vele foglalkozni alsóbb fordulatszám tartományban jobban fog húzni és fent sem fog elfogyni (3500után) persze ezek csak akkor igazak ha nem egy kókány tuningot rakatsz bele.
2015. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Petya183 ***** válasza:
33%

Énis pont ezt tervezem, de még agyalok rajta hogy kell e.

Én pl 3000 fölé ritkán pörgetem, viszont kellene hogy nyomatékosabb legyen, nekem +35-40LE-t mondtak és +80nm-t. Elég jol hangzik. Csak nem akarom tönkrevágni se a havi 2000km alatt

2015. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem ami tetszik most az a Toyota Corolla Verso 2.2D-cat, 400nm és 177 lóerő, de nehéz és nagy a kasztni (de legalább tágas), és ehhez menne tuning után a plusz.
2015. okt. 27. 20:04
 6/10 Petya183 ***** válasza:
28%

Ilyen kocsi van a rokonságban elég jol húz az...

Viszont keress rá a totalcaron, bent van sajnos ez is a 20 legroszabb motorral szerelt kocsik közt ha jol emlékszem

2015. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Petya183 ***** válasza:

Igen jol emlékeztem, majdnem a lap alján :



[link]

2015. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

A plusz erő nem ingyen van, valamiből ki kell termelni, úgyhogy kevesebbet nem fog fogyasztani.

Egyébként régebben én is gondoltam rá, de utánajárva a fenének hiányzik, hogy idő előtt a plusz nyomatéktól szétmenjen a váltó, kuplung, stb... úgyhogy letettem róla.

A gyárban sem véletlenül azért optimalizálják úgy egy autó motorjának a szoftverét ahogy, csak hogy kicsesszenek a felhasználókkal.

2015. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

milyen autó az, ahol plusz 80 Nm-t tesz rá a chip?


A sajátomban volt ilyen chiptuning, én olyan sok változást nem vettem észre. Amugy egy összkerekes 159-es Alfa-m van, 2.4-es 209 lóerős 400 Nm nyomatékú. A chip után kb. 280 lóerő és 430 Nm volt a nyomaték. Alapból is erős, meg aztán nem is használja ki az ember a maximumot belőle, lehet ezért nem volt érezhető annyira a változás mint egy kisebb autó esetében. Kiszedetem belőle mert nem láttam értelmét, nekem napi szinten kell az autó, nem akartam tönkre tenni vele, amugy Kollár féle chip volt.

2015. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem a lóerő számít, hanem a nyomaték. 45NM az nem kevés!

Egy 1200-es Lada tömege utas nélkül kb. 1000 kg, maximális forgatónyomatéka kb. 90NM

Bármilyen autóba ha kapsz egy "fél Lada motort" az azért elég jó.


Bár, mondhat bárki bármit, a legjobb, ha elmész egy megbízható céghez, és kérsz 2 hét kipróbálási lehetőséget. Megtapasztalod az élményt, aztán, ha tetszik megtartod a beállítást, ha nem, visszamegy a gyári, és visszakapod a beállítás árát.

2016. febr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!