Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy néz ki egy porlasztócsúcs...

Hogy néz ki egy porlasztócsúcs beállítás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy sokat fogyaszt a kocsi és valamelyik porlasztócsúcs többet fecskendez be a kelleténél.

Ugye erre azt mondják hogy "rossz beállítás".

Ezt hogy értsem? hogy néz ki egy porlasztócsúcs beállítása?


2015. okt. 17. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A porlasztócsúcsnak nincs köze a mennyiséghez. Annak van egy porlaszási nyomása, porlasztási képe és nem csöpöghet be, azaz porlasztási nyomás alatt cseppmentesen zárnia kell. Az anyag mennyiségéért az adagoló felel. Azon kell állítani mennyiséget.
2015. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod!

és azon hogy történik az állítás?

2015. okt. 17. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Tetején a burkolat alatt van egy állítócsavar ami előfeszít egy rugót, ami nyomja a porlasztócsúcs dugattyúját. Minél jobban előfeszíted annál magasabb nyomáson porlaszt.
2015. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki kell szerelni, felrakják padra melyen kötnek rá üzemanyagot, megforgatják és megnézik egyforma meennyiséget nyom e minden porlasztóhoz.
2015. okt. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És az hogy szétszedtem a porlasztócsúcsot kitakarítás céljából, megváltoztatja a "beállítást"?


Így tisztítottam ki:

https://www.youtube.com/watch?v=z8SfoWVTTLE

2015. okt. 18. 11:33
 6/7 Bajer ***** válasza:
A porlasztócsúcsokat fényesre kell tisztítani az 5-12 vagy több befecskendező furatnál. Kiszedni nem szabad a porlasztó dugattyút belőlük mert 1000-red mm pontossággal vannak illesztve. A próbapadon való beállítás után a nyomócsövekre átlátszó PVC csöveket kell húzni, amik álljanak felfelé. Padlógáz, indítózás, ezzel feltöltődnek a csövek és látható lesz a gázolaj. Az adagoló elemdugattyúit kell egy bizonyos állásba forgatni és közben a lendkeréken lévő rovátkát kell egy vonalba hozni a lendkerékházon lévő jelöléssel. A PVC csöveknél figyelni kell a gázolaj mozgását. A rovátka egyezésekor kell mozdulnia a gázolajnak. Ekkor jó az üzemanyag adag mennyisége és a befecskendezés ideje. Össze lehet rakni és légteleníteni kell a befecskendező rendszert.
2015. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zebra3328 ***** válasza:

Megnéztem a linkelt videót, és szerintem a kontárság illusztrációja lehetne. Amikor a porlasztó felső részén levő SÍKra köszörült tömítő felületet elkezdte az acélból készült csúcstartó hüvelyhez ütögetni, majdnem elsírtam magam.


A kérdező átgondolhatná, hogy hány szűrőn megy keresztül a gázolaj, amíg eljut a porlasztókhoz...

2015. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!