Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg átvertek a futómű...

Tényleg átvertek a futómű beállításnál?

Figyelt kérdés

Ma hoztam el a kocsit, szerelő ismerős csinálta, tanár egy autós suliban, de eléggé érti a dolgát, gyakorlati dolgokat oktat.


Cserélte a kormányösszekötőt meg lengőkart, de mivel ott nincs műszer meg nem volt ideje, így én vittem el utána beállítani a futóművet.


Megcsinálták volna, de jöttek a meló végén sajnálkozva, hogy nem fog menni, mert nincs elég menet, hogy tekerjék az összekötőt, így nem tudják befejezni rendesen.


Elkönyveltem, hogy szar alkatrészt vettem (igen én rendeltem)


A szerelő este eljött és megnézte és kiakadt, hogy rajta van egy csavaranya, amolyan biztosítékként. Állítólag ez egy 2. biztosíték, mert egy másik csavar is fogja, hogy ne tudjon elmászni az egész, tehát kettő fölösleges.


Fogta, levette a kerekeket, felemelte és kicsavarta az anyákat, kb 15 perc alatt. Ebből a fele az emelés volt. Amúgy a régi összekötőn se volt ott az az anyacsavar mint néztük, és sose volt gond vele.


Holnap visszaviszi nekem a kocsit a szervizbe és elintézteti velük.

Csak nem értem, hogy tényleg így átverik az embert? Mivel lényegében tényleg ugyanolyan az új alkatrész mint a régi, lehet pedálozni azzal, hogy ez egy biztosíték vagy akármi, de ha a régivel is így ment, meg a szerelő is azt mondja, hogy nem kell, akkor csak az van ,h tleg kiszúrtak velem, és ez így 6e Ft volt, amit ha holnap kifizetnék újra, akkor már 12e lenne összesen, ami elég húzós.



Ha valakinek van tapasztalata ezzel az alkatrésszel kapcs, hogy szokott ez menni, az érdekelne.



2015. okt. 9. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak tapasztalatlan volt a szerelő és az egyik biztosító anyára azt hitte, hogy fix.
2015. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet, egyik anyára rá is volt szorítva a cucc, mert valszeg erőltette, ahogy próbálta tekerni.


Az én szerelőm mondta, hogy valóban ő is elnézte, hogy nem szedte le róla, de a futóműsöknél ezt észre kellett volna venniük.

2015. okt. 9. 23:09
 3/7 szántóvető ***** válasza:
ez elég durva,6ezret kértek el a semmiért.mennyi ideig dolgoztak rajta?
2015. okt. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kb fél órán át.


Előbb hívtam fel őket, a srác mondta is a telefonban, hogy azt tényleg nem nézte (a biztosító anyát) és vigyem vissza.


Szerelő mondta, hogy adhatok nekik 1-2 ezret utána azért, de még egyszer kifizetni semmiképp. De azt hiszem nem is lesz gond.


Azért idegeskedtem, mert féltem, hogy azt mondják majd, hogy a szerelő nem szedte le, vagy, hogy ez mennyire fontos rajta, stb. De egyelőre úgy néz ki, hogy nem szívatnak talán. 11-re megyek vissza.

2015. okt. 10. 08:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a fura hogy a tanár úr nem vette észre hogy van egy anya aminek nem kéne ott lennie.
2015. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Profi szerelőknél is előfordul, hogy bizonyos típusokat nem ismernek, és elrontanak dolgokat. Sőt, sokszor a profi, kissé beképzelt szerelők nem is figyelnek annyira, mert "hát én mindenhez értek", aztán sokszor ilyen apróságokon megakadnak. De nem értem mi a gond, hibázott a szerelő, és mint írtad, elismeri hibáját, hiszen írtad, hogy holnap elintézi a dolgot. Bár az parasztság, ha a holnapi melót is kifizetteti. Az meg hogy 6 ezret kért, hát gondolom ennyi az órabére, mások is 10 percért is egy órányi bért kérnek, nem 10 percnyit.
2015. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Valóban elnézte a szerelő is, tegnap ezt korrigálta is azzal, hogy leszedte nekem. De ha ő állította volna be, akkor tuti észreveszi, hogy elfogy a menet és le kell tekerni.


Tegnap amúgy azért írtam úgy ahogy, mert nem tudtam, hogy most mi lesz, illetve lényegében elküldtek, hogy vegyek másik összekötőt, nah most értitek, az ott kezdődik, hogy a két darab minimum 15ezer Ft plusz beszerelési díj, mikor ez teljesen jó.



Amúgy visszavittem, a srác kedves volt, egy szót nem szólt az egész miatt. A végén még adtam is neki 3k-t, hogy azért ne az legyen ,h totál ingyen dolgozott, azt mondta, hogy annyit adok amennyit gondolok. Tudom, hogy ez is durva, h lényegében 9e-t lett beállítva rendesen, de mind1, remélhetőleg jó ideig nem kell megismételni.


Szóval végső soron okés lett minden, nem voltak szemetek. Én azt vizionáltam, hogy le akarnak majd pattintani vagy ilyesmi.


Tehát már nincs semmi gond, tegnap este volt, ma megoldódott, csak azért annyi, hogy ha odaviszem ahova a tanár mondja (messzebb valakihez akit ajánlani tud), akkor olcsóbb is lett volna és valszeg nem is nézik félre. Csak nekem az volt a pozitív dolog, hogy hazafele pénteken este 7kor megcsinálják és minden faxa... Nah mind1 :)

2015. okt. 10. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!