Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Édesapám jogosítványa több,...

Édesapám jogosítványa több, mint 20 éve lejárt. Mit kell tennie, ha meg szeretné újítani?

Figyelt kérdés

Egy baleset után édesapám már nem ült autóba, de most, hogy vettem egy autót, kedvet kapott hozzá, hogy vezesse.

Miket kell elvégezzen, hogy újra kocsiba ülhessen? Valamint mennyibe kerülne mindez?

Köszönöm!



2015. okt. 17. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Tudomásom szerint egy orvosi alkalmassági vizsga szükséges, azzal bemész okmányirodába meghosszabbitatni a jogsi érvényességét. Attól függően édesapád mennyire felejtett el vezetni, lehet érdemes 1-2 órát venni mellé.
2015. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az orvosi alkalmasságit, kb 7 ezer Ft, és az új jogsit kell kifizetni (új fénykép), az meg valami 4 ezer ft körül van.
2015. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szántóvető ***** válasza:
ugyanazt mintha 2 napja járt volna le.
2015. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor tehát nem szükséges újra vizsgáznia, meg ilyenek.

Én majd segítenék az ismeretek felelevenítésében...pár kresz teszt, plusz vezetni is mennék vele párszor.


Köszönöm a válaszokat!

2015. okt. 17. 13:27
 5/6 szántóvető ***** válasza:
na igen,az jó ötlet hogy az elméleti tudását felfrissíted.összeszedhetnéd neki a kresz-változásokat 20 évre visszamenőleg.
2015. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb. 1 hónapja újítottam jogsit. Életkortól függően az orvosi 1500-7200ft és 1-től 10 évig adhatják. Az okmányiroda 6000ft. Egy KRESZ könyv kb 2000ft. azaz max 15000 ft ha kaphat 10 évre jogsit.
2015. okt. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!