Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001-es sedan A6-os Audi alá...

2001-es sedan A6-os Audi alá 19 colos felni?

Figyelt kérdés
Most 17-es felni van alatta, de én kicsinek találom alá, 19-est akarok venni. Páran mondták, hogy csak a idegbaj lesz vele. Ez igaz? Kényelem szempontjából tényleg sokkal rosszabb lesz?

2015. okt. 16. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Kényelem szempontjából valóban rosszabb lesz a peresebb gumi miatt.....
2015. okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kérdéses, hogy befér-e, akkor a válasz az, hogy simán befér.

Az idegbajt több dologra érthették: még a legsimább autópályán is megfogod érezni a legkisebb hullámot az aszfaltban, a rossz utakról ne is beszéljünk. Aztán ugye tudjuk, hogy az Audiknak soklengőkaros érzékeny futóműve van, ami alapból nem bírja a rossz utakat, na ez a nagy felni nagyon hamar hazavágja őket, hallottam olyat, aki 30 ezrenként cserélte az összes lengőkart ekkora felnivel, persze az S-line futómű volt, és a legsz*rabb úton is repesztett mint a süket, ergo nem vigyázott rá.

Na én nem lebeszélni akarlak, sőt. Nekem csak 18-as van a 2007-es A6 alatt, de semmi gondom nincs vele, amennyire lehet persze vigyázok hogy kerüljem a gödröket, dehát én minden autóval ezt csinálom. Meg ne padkázd le az a fontos. Kényelem szempontjából tényleg rosszabb lesz kicsit, de az útfekvése pazar lesz.

2015. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aham, értem. Most 225/45 R17 van alatta, így vettem a kocsit, ezzel most nekem tökéletes, ehhez tudok viszonyítani, ha pl hasamra ütök vennék egy 19-es felnit 235/35ös gumikkal szerintetek sokkal másabb lenne?
2015. okt. 16. 15:27
 4/8 anonim ***** válasza:
a 2 gumi váltóméret,szóval ezt így nyugodtan csinálhatod,viszont a /35-el minden úthibát észre fogsz venni....cserébe stabilabb lesz valamennyivel az autó
2015. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, remélem nem fogom bánni :) még annyit, hogy mit jelent a váltóméret? Mert olvastam már több helyen, de nem igazán tudom.
2015. okt. 16. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:

a régi meg az új guminak nagyjából (kb +/- 18mm) meg kell egyezni a gumi átmérőjének,hogy ne csaljon sokat a km óra


[link]

2015. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. okt. 17. 00:02
 8/8 mikeXxX ***** válasza:
erre a sz utakra ne vegyél 19-et maradj 17-es felninél a 19 komforttalan valamint drága a gumi rá és nem fogsz győzni gumishoz járni meg felnit javíttatni ! Tegnap a nagy esőben 3 autót vittem defekttel mert az esőben nem látták a kátyukat ! (autómentőzöm )
2015. okt. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!