Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt valakinek 1,6-os...

Van itt valakinek 1,6-os benzines 2-es Golfja?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy szépe 2-es golf amit szeretnék megvenni, de kicsit elrettent az 1,6-os benzines motor,ami ráadásul automata váltós.

Sok rosszat olvastam a Pierburg karburátorról, hogy sokat eszik meg nem is olyan megbízható mint a diesel....a lényeg, hogy tudtok véleményt írni benzines 2-es golfról, fogyasztásról, megbízhatóságról, hogy mennyire dinamikus automata váltóval meg benzines erőforrással stb.?


Köszönöm szépen a segítséget.

Üdv,



2015. okt. 11. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Volt nekem SEAT Toledom 1.6-os 75 lóerős motorral, ami mondhatni a továbbfejlesztett (vagy inkább korszerűsített) változata volt annak, ami a II-es Golfokban is megtalálható volt. Azt, hogy dinamikus már kézi váltóval is el kell felejteni, bár nem gyorsult rosszul, de lomha jószág volt. Persze a Golf könnyebb, de vesztére automata váltós gépről beszélünk, ami gondoskodik arról, hogy a gatyádat is leegye rólad. Én "tojással a gázpedál alatt" tudtam kihozni nagy ritkán 8 literes városi fogyasztást, de sokkal reálisabb a 10 liter. Mivel a Golfban még régebbi konstrukciójú a motor, és automata számoljunk 12-vel, de akkor tényleg használva van az autó.


Pierburg karburátor szerintem az enyémben nem volt, költeni a kopó alkatrészeken kívül a kb. 180.000 km alatt amit nálam megtett nem kellett.

2015. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!