Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hanyas sorozatú BMW-t lenne...

Hanyas sorozatú BMW-t lenne érdemes vásárolnom a hasznát autók piacán?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Nem igazán vagyok és értek a BMW kocsikhoz. Ahogy nézegettem az E36 316 és 318 terjedt most el kishazánkban a használt autók piacán.

Lényegében arra lennék kíváncsi,hogy melyik BMW-k ajánlottak egy olyan vezetőnek,akik nem rendelkeznek kíváló autószerelői tapasztalattal,nem kívánnak luxus mértékű kiadásokra költeni,tehát elfogadható árakban legyenek a bontott vagy új alkatrészek.



2015. okt. 10. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Minél nagyobbat, hogy lássa a szomszéd, van mit a tejbe aprítani.
2015. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hehe :D Nem az a célom,de szeretem a márkát. E36 vagy E39 között vacilálok. Külsőre tetszik nekem a leggyengébb 316-os is,de nem tudom mennyire lehet lomha.Nem versenyezni akarok,de azért legyen már mégis csak bmw-s a kocsi vezetési élménye :)
2015. okt. 10. 12:22
 3/16 anonim ***** válasza:

"Nem versenyezni akarok,de azért legyen már mégis csak bmw-s a kocsi vezetési élménye"


Ezt értem, de nem vagyok benne biztos, hogy erre van szükséged. A BMW híres vezetési élménye egyedül a kanyarokban van meg, ott tényleg szuper, ahogy tekered a kormányt, egyből kanyarodik, igazából nem lehet leírni az érzést. De nem olyan nagy szám, és ha egyszer kicsit elméred a sebességet, akkor keményen büntet, vagyis a 316 is ki fog farolni, és annak csőnya vége lehet, ha pont jön egy kamion például. És bizony egy tapasztalt sofőrrel is megtörténhet ez, ha nem ismeri az autó határait.

Szokták mondani, hogy az Audi orrtolós, nincs olyan jó kanyarodási élménye, mint a BMW-nek. Nahát én erre azt mondom, inkább tolja az orrát (alulkormányzott), minthogy kiaroljon (túlkormányzott). Ha egy autó tolja az orrát, akkor azzal még jó eséllyel beveszed a kanyart, csak kicsit szélesebben, magyarán az történik, hogy nem kanyarodik az autó annyira, mint amennyire te szeretnéd, hanem kicsit még egyenesen megy. Na a régebbi Audik ilyenek (de sok más elsőkerekes autó is), én azt mondom, inkább ilyen legyen, minthogy kifaroljon váratlanul. Ez az alulkormányozottság egyébként csak túlzott nagy sebességeknél van jelen.

2015. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

persze ezt tudom,esős és téli időkben erre tényleg figyelni kell hátsókerék meghajtású autóknál.

Igazság szerint arra voltam kíváncsi,hogy a 316 a BMW olcsósított autója. Gyenge a motor ereje,és nem kelt semmilyen premium érzést sem. A 318-as már valamivel jobb,kicsit erősebb a motor,előzés céljából jobb. Ezért vacilálok a e39 és e36 között. Melyik érné meg jobban? Több szempontot is néznem kell,főleg hogy nem keresek havonta milliókat,csak átlag keresetem van.

2015. okt. 10. 13:27
 5/16 anonim ***** válasza:

Szereted a márkát, de azt sem tudod eszik vagy isszák...

A vásárlás előtt olvashass utána, keress rá az interneten milyen típusok vannak, azok mit jelentenek, milyen motorváltozatok stb. Néhány hónap múlva térj vissza a vásárláshoz.

Ha hirtelen kell, ha tetszik az E36, és azon belül is a 316 vagy 318 a választásod, akkor egyértelműen az utóbbi. Hogy mennyire jársz jól, az attól függ, hogy milyen állapotót sikerül venned. A jobb állapotúak BMW-ből drágák lesznek, nem állnak meg pár százezer forintnál, mint a rohadó széthasznált tucatdarabok, de nem is kell majd azokra a jobb darabokra sokat költeni.

2015. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amelyiken nagyobb a BMW ebléma, hogy mindeki lássa :D. Azért az elég röhejes, hogy sokan összegereblyéznek 1-2 milliót, hogy vehessenek egy agyonhasznált, lepusztult bmw-t cak azért mert bmw, és aztán tudjanak a 300.000 km-t futott, 15 éves kocsijukkal "menőzni". Esetleg még vesznek rá egy új rendszámot is, hogy úgy tűnjön új, aztán ezzel lehet villogni, ha már mással nem lehet.


Most ez nem a kérdező ellen irányul, mert ő nem a tipikus gizdázó kocsikat szemelte ki. Egyik ismerősöm vett egy bmw Z4-et 1,2 millió forintért, igaz hogy annyit futott már hogy nem sok van neki hátra, de hát bmw az a lényeg, nem? :)

2015. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tényleg nem értek a bmw kocsikhoz,bár egyik márkához se,nem vagyok autószerelő sem :D

Ha valaki tud egy jó oldalt,ahol szépen leírnak minden alap dolgot az jó lenne.

És igen a célom a csajozás is lenne vele. Miért is ne? :) Fiatal huszonévesen ez szerintem teljesen normális dolog.

Keresetem van,nem egy több száz lóerős változatot akarok,tehát nem akarok vele nfs-t játszani,de ha már veszek kocsit legyen jó,minőségi,és szerintem ezt egy megkimélt bmw kocsitól el is várhatom.

2015. okt. 10. 16:41
 8/16 anonim ***** válasza:

"legyen jó,minőségi,és szerintem ezt egy megkimélt bmw kocsitól el is várhatom."


Megkímélt bmw-t nem fogsz találni 1-2 millió forintért, hanem inkább 5-6 körül. Igaz árat nem írtál, szóval ha ezt az árat lőtted be akkor nem szóltam, de ha az 1-2 milliót, mint a legtöbb bmw-s, akkor az idézett tulajdonságok nem fognak egybeesni a kocsi tulajdonságaival, mert ennyiért egy agyonhasznált pusztulatot lehet venni bmw-ből, ami lehet külsőre szép, csak 15 éves és van benne 500.000 km.

2015. okt. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
1 milláért patika E36-ost kapsz. Nem kell beszólni, ha nem értünk valamihez.
2015. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én nem szóltam be senkinek se,csupán kérdeztem,azért van kitalálva az oldal.
2015. okt. 10. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!